احیای زیست بوم نوشت افزار ایرانی با مشارکت بنیاد برکت

احیای زیست بوم نوشت افزار ایرانی با مشارکت بنیاد برکت معاون تامین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت اظهار داشت: همکاری این بنیاد و مجمع ایران نوشت موجب رونق تولید نوشت افزار داخلی و احیای این زیست بوم شده است.


به گزارش بنیاد برکت، هادی جوهری گفت: شرکت شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی بعنوان یکی از واحدهای مشارکتی بنیاد برکت موجب تسهیل و افزایش تولید نوشت افزار و لوازم التحریر ایرانی شده است.
وی اضافه کرد: این واحد مشارکتی بنیاد برکت با سرمایه گذاری، تامین مالی، گرفتن تسهیلات، بازاریابی، ایجاد شبکه فروش و تسهیل گری موجب شتاب دهی تولید و رونق زیست بوم نوشت افزار ایرانی شده است.
معاون بنیاد برکت با تاکید بر احیای واحدهای تولیدی نوشت افزار ایرانی اظهار داشت: سال قبل ۱۵۰ کارگاه تولید نوشت افزار ایرانی به همت این بنیاد تشکیل و احیا شد. این کارگاه ها با دریافت تسهیلات، تغییرات ساختاری در خود به وجود آورده و به چرخه تولید بازگشته اند.
جوهری اشاره کرد: این کارگاه ها امسال علاوه بر افزایش تولید، بر ساخت محصولاتی که قبل تر از خارج کشور وارد می شد مانند روان نویس تمرکز کرده اند.
وی اشاره کرد: شرکت شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی به شکل مستقیم در پروسه تولید نوشت افزار ایرانی مشارکت نمی کند و نوعی تسهیل گری را انجام می دهد.
معاون تامین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت افزود: این بنیاد از شروع سال قبل مبادرت به مشارکت با شرکت شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی کرده است. این شرکت همین طور با بنیاد احسان و ستاد اجرائی فرمان امام (ره) هم همکاری هایی دارد.
جوهری افزود: این بنیاد کارآفرینی اجتماعی را بوسیله برگزاری رویدادهای مختلف دنبال می کند.
وی اشاره کرد: برگزاری رویدادهایی مانند «مشق احسان» پروسه تسهیل گری و شتاب دهی را در زیست بوم نوشت افزار ایرانی تسریع می کند و موجب افزایش تولید در این عرصه می شود.
معاون تامین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت از ادامه روند حمایت و احیای کارگاه های تولید نوشت افزار ایرانی امسال آگاهی داد و اظهار داشت: همین طور حفظ و افزایش تولید کارگاه های احیا شده در سال قبل در دستور کار است.
جوهری اشاره کرد: برخی از کارگاه های نوشت افزار ایرانی که توسط بنیاد برکت احیا شده اند مبادرت به صادرات محصولات خود به کشورهای منطقه کرده اند.


منبع:

1400/08/01
10:09:16
5.0 / 5
260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته