طراحی نرم افزار آنلاین مدیریت بهینه پروژه های اجرائی توسط یک شرکت دانش بنیان

طراحی نرم افزار آنلاین مدیریت بهینه پروژه های اجرائی توسط یک شرکت دانش بنیان مداربسته: یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی یک نرم افزار آنلاین برای مدیریت پروژه های اجرائی در وزارتخانه ها، سازمان های دولتی و شرکت های پیمانکاری شد؛ نرم افزاری که مدیران را قادر می سازد با چابکی و سرعت عمل بیشتری برای معضلات و مشکلات پروژه های اجرائی تصمیم گیری کنند.


وحید دهقان از مدیران شرکت دانش بنیان ایده ورزان سیستم در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا با اشاره به اینکه این شرکت فعالیت خودرا در سال ۱۳۸۵ و با هدف اجرای نگاهی نوین در بازار فناوری اطلاعات کشور آغاز کرده است اضافه کرد: طراحی و پیاده سازی نرم افزار و سیستم های اتوماسیون، طراحی سایت و پرتال، مشاوره، خدمات هاستینگ و خدمات OMR (تحقیقات بازار آنلاین) تنها قسمتی از خدماتی است که این شرکت به مشتریان خود ارائه می دهد.
وی اظهارکرد: شرکت ایده ورزان سیستم فعالیت خودرا با استقرار سامانه های پروژه محور، طراحی و پیاده سازی انواع سیستم های اطلاعاتی شروع و با گذشت زمان کوتاهی با وارد کردن طراحی و پیاده سازی سیستم های یکپارچه سازی اطلاعات بر پایه OLAP، هوش تجاری (BI) و داشبوردهای مدیریتی و همین طور بهینه سازی و استانداردسازی پایگاه داده های کلان، تصمیم به گسترش حوزه کاری خود گرفت.
دهقان ضمن اشاره به طراحی یک نرم افزار در زمینه مدیریت پروژه تحت عنوان نرم افزار مدیریت پروژه IPMP (IVS Project Management Package) از طرف این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: برای طراحی این نرم افزار و به روز رسانی و توسعه آن ۱۰ سال زمان صرف شده و چهار سال پیش با ارزیابی های انجام شده دانش بنیان شد و در این بازه ۱۰ ساله سازمان های مختلفی این نرم افزار را خریداری نموده اند.
به گفته وی تا حالا برخی وزارتخانه ها و سازمان ها همچون وزارت ورزش، وزارت اقتصاد، سازمان تامین اجتماعی، معاونت تحقیق و توسعه مپنا، شرکت مخابرات ایران، شرکت آب و فاضلاب تهران و کرمانشاه و شرکت بیمه دی این نرم افزار را سفارش داده و خریداری نموده اند.
این فعال حوزه دانش بنیان درباب خاصیت نرم افزار مدیریت پروژه اظهار داشت: این نرم افزار به مدیران پروژه جهت احاطه بر ابعاد مختلف پروژه های خود در مدیریت بهینه پروژه ها کمک شایانی خواهد کرد، به صورتی که مدیران را قادر می سازد که اطلاعات صحیح و به هنگام از پروژه ها داشته باشند و برمبنای آن تصمیم گیری های مناسبی را برای پیشبرد اهداف خود در انجام پروژه ها اتخاذ کنند. ضمن این که در طراحی این نرم افزار از تجربیات افرادی استفاده شده که سوابق طولانی در پروژه های مختلف همچون پروژه های EPC نفت و گاز، خط لوله و عمرانی داشته اند.


وی در توضیح بیشتری درباب این نرم افزار با بیان اینکه، خیلی از سازمان ها و شرکت های دولتی یا خصوصی در مناطق مختلف کشور دارای پروژه های مختلفی هستند اضافه کرد: بوسیله این نرم افزار این امکان فراهم می شود کلیه اطلاعات اقدامات و کارهایی که در ارتباط با پروژه ها صورت می گیرد بموقع ثبت شده و به سطوح مختلف مدیریتی گزارش دهی شود.
دهقان اضافه کرد: به عنوان مثال یک شرکت تحت نظارت وزارت ورزش که این نرم افزار را از ما تهیه کرده است به آسانی می تواند کلیه اطلاعات مربوط به اقدامات عمرانی، میزان پیشرفت و احیانا مشکلات و نیازمندی های مربوط به ساخت یا تعمیر اماکن ورزشی در هر نقطه ای از کشور را بوسیله این نرم افزار بصورت آنلاین ارزیابی کند.
به گفته وی، این اطلاعات بموقع در اختیار افراد تصمیم گیر قرار گیرد و به علت این که نرم افزار آنلاین است اطلاعات به لحظه ارسال می شود و مدیران می توانند تصمیمات صحیح را برای رفع مشکلات مربوط به پروژه اتخاذ کنند. ضمن این که این نرم افزار فارغ از این همین طور کمک می نماید با فرآیندهای تاییدیه ای که در نرم افزار اتفاق می افتد اطلاعات بصورت دقیق و صحیح به مدیریت منتقل شود چونکه بسیار اوقات اطلاعات به طور نادرست می آید و بطور طبیعی تصمیمات اتخاذ شده نیز درست نیست.
وی اضافه کرد: حالا فرض کنید که این اطلاعات بدون یک سیستم متمرکز بخواهد جمع آوری وگزارش دهی شود قائدتا یک بازده زمانی طول خواهد کشید تا این که این اطلاعات از مناطق مختلف جمع آوری و بعد به مرکز ارسال و درآنجا پردازش شود و در گزارشی به افراد تصمیم گیر اطلاعات داده شود که این بازه در خوش بینانه ترین حالت حدود حداقل دو هفته طول می کشد و این فارغ از این که زمان دوهفته برای یک گزارش صرف شده است ممکنست تصمیماتی که گرفته می شود مناسب وضعیت فعلی آن اتفاق در پروژه نباشد.
این فعال حوزه دانش بنیان کشورمان ضمن اشاره به اینکه، هم اکنون ۳۰ متخصص حوزه برنامه نویسی در این شرکت فناور مشغول به کار هستند، همین طور درباب قیمت این نرم افزار نیز خاطرنشان کرد: این نرم افزار حداقل ۲۵۰ میلیون تومان و با عنایت به قابلیت ها و ماژول هایی که روی آن نصب می شود قیمت آن متغیر خواهد بود.

1401/05/23
23:15:05
5.0 / 5
294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته