شبیه سازی مریخ در عمق بیش از ی

معدن یورک شایر با زندگی در مریخ چه ارتباطی دارد؟

معدن یورک شایر با زندگی در مریخ چه ارتباطی دارد؟ به گزارش مداربسته، دانشمندان درحال بازسازی سیاره ی سرخ در عمق یک مایلی(۱.۶ کیلومتری) زمین هستند تا بررسی نمایند که چگونه انسان ها در طول مأموریت های آینده در این سیاره زنده می مانند.


به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، معدن «یورک شایر» می تواند کلید حیات در مریخ باشد و محققان دانشگاه بیرمنگام درحال استفاده از یکی از عمیق ترین معادن بریتانیا هستند تا ببینند برای بقا و رشد در سیارات دیگر چه مواردی مورد نیاز است.
پی بردن به نحوه زندگی و انجام اقدامات پزشکی در مریخ تنها دو مورد از چندین آزمایشی است که در معدن پُتاس بولبی(Boulby) در نزدیکی روستای Staithes صورت می گیرد.
از آنجائیکه مسافران سیارات دیگر تلاش می کنند از زباله های فضایی مضر ناشی از شهاب سنگ ها و تشعشعات خطرناک دور بمانند، پروژه بایوسفر(Bio-SPHERE) حتی می تواند راه را برای ساخت خانه های زیرزمینی در فضا هموار کند.
دکتر الکساندرا یورداچسکو(Alexandra Iordachescu)، محقق اصلی، این مطالعه می گوید: ما از همکاری با تیم علمی فوق العاده ی لابراتوار زیرزمینی بولبی هیجان زده هستیم.
این توانایی جدید به جمع آوری اطلاعاتی کمک می نماید که می تواند ما را در ساخت سیستم های پشتیبانی از حیات، دستگاه ها و مواد زیستی که می توانند در فوریت های پزشکی و ترمیم بافت ها بعد از صدمه در مأموریت های اعماق فضا استفاده شوند، یاری کند.


این داده ها احیانا مزایای بی شماری برای فعالیت در زمین هم خواهند داشت. برای مثال عرضه مداخلات زیست پزشکی در مناطق دورافتاده یا محیط های خطرناک و به صورت کلی محیط های غیر ایده آل.
شبیه سازی جدید مریخ در یورک شایر در یک شبکه تونلی ۳۰۰۰ متری در بین ذخایر نمکی ۲۵۰ میلیون ساله به راه افتاده است. محیط نمکی و موقعیت زیرسطحی شرایط مشابهی را با شرایط غارهای ماه و مریخ فراهم می آورد.
دانشمندان در یک ماژول با عرض ۹ فوت(سه متر) مستقر خواهند شد که به صورت خاص برای آزمایش فرآیندهای پزشکی مورد استفاده برای درمان صدمه بافت طراحی شده است.
داروهای مبتنی بر پلیمر، هیدروژل ها و مایعات مختلف دیگر که می توانند برای پانسمان زخم و جلوگیری از صدمه استفاده شوند، در اینجا آزمایش می شوند. این پایگاه همینطور جهت بررسی این که آیا خانه های زیرزمینی کلیدی برای فرار از تشعشعات خطرناک اعماق فضا و دمای شدید هستند یا خیر استفاده خواهد شد.
فضانوردان در طول یک سفر شش ماهه به مریخ دستکم ۶۰ درصد بیشتر از حد مجاز تشعشعات کل دوران کاری خویش را تجربه می کنند. در همین حال، طبق گفته ی ناسا، دمای سطح می تواند بین ۷۰ درجه فارنهایت(۲۰ درجه سانتیگراد) و منفی ۲۲۵ درجه فارنهایت(منفی ۱۵۳ درجه سانتیگراد) در نوسان باشد. در نتیجه میتوان از خانه های مریخی زیرسطحی برای محافظت بهتر از نخستین فضانوردانی که پا به سیاره سرخ خواهند گذاشت، بهره برد.


پروفسور شان پالینگ(Sean Paling)، مدیر و دانشمند ارشد لابراتوار زیرزمینی بولبی، می گوید: چالش های پیش روی بشر در کاوش زیستگاه های فراتر از زمین به وضوح زیاد و قابل توجه است.
پروژه بایوسفر به پاسخ بعضی از سوالات کلیدی لجستیکی در ایجاد شرایط زندگی پایدار در محیط های دوردست و زیرزمینی کمک نماید و با انجام این کار به صورت قابل توجهی به آمادگی های اساسی برای سفر طولانی، دشوار و هیجان انگیز جمعی ما کمک نماید.
این پایگاه زیرزمینی به هیچ عنوان آخرین در نوع خود نیست، چونکه این تیم برنامه هایی برای ایجاد شش ماژول دیگر منتشر نموده است. این [ماژول ها] می توانند برای آزمایش جراحی ها و مهندسی بافت علاوه بر بررسی فرآیندهای بهبودی مورد استفاده قرار گیرند.
منبع:

1402/03/11
13:01:12
5.0 / 5
50
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته