وزیر ارتباطات :

تمام خدمات دولت تا پایان برنامه هفتم هوشمند می شود

تمام خدمات دولت تا پایان برنامه هفتم هوشمند می شود مداربسته: به گزارش مداربسته، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تا پایان برنامه هفتم توسعه باید صد درصد خدمات دولت بصورت هوشمند یعنی بدون مراجعه حضوری صورت بگیرد.به گزارش مداربسته به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با سکینه سادات پاد، دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی، گزارشی از حوزه کاری وزارت ارتباطات، اقدامات و دستاوردها در دو سال قبل ارائه نمود.
وی در قسمتی از این گزارش با تکیه بر این که در این دولت وزارت ارتباطات در امتداد تکمیل شبکه ملی اطلاعات، توسعه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری را در دستور کار قرار داده است، اظهار داشت: پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها که می تواند سرعت های اینترنتی تا ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه را در اختیار مردم قرار دهد.
زارع پور بابیان این که پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها حالا به یکی از مهم ترین پروژه های زیرساختی دولت سیزدهم تبدیل گشته، اظهار داشت: اجرای کامل پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها که امکان دسترسی مردم به اینترنت با سرعت های بالا را فراهم می آورد می تواند حال مردم را خوب کند و منجر به امیدآفرینی در جامعه شود.
وی اضافه کرد: پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها که بزرگ ترین پروژه ارتباطی تاریخ کشور نیز شمرده می شود در ۲۰۰ شهر شروع شده است و تا به امروز در قریب به ۱۰۰ شهر نیز به انتها رسیده است.
وزیر ارتباطات افزود: در امتداد تحقق عدالت ارتباطی و دسترسی همه مردم کشور به شبکه ارتباطی پرسرعت و پایدار، از شروع دولت سیزدهم بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ روستای جدید به شبکه ارتباطی سراسری متصل شده اند و تا انتهای سال نیز تمام روستاهای بالای بیست خانوار به اینترنت پهن باند متصل می شوند.
زارع پور در ادامه با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات برای هوشمندسازی ارائه خدمات دولت اظهار داشت: امروز بیش از ۲۷ میلیون نفر در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ثبت نام کرده اند و از بیش از سه هزار خدمت دولتی که بوسیله این پنجره ارائه می شود بهره می گیرند.
وی اضافه کرد: در هفته جاری هم در قالب مواد برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی تصویب گردید که تا پایان برنامه هفتم توسعه باید صد درصد خدمات دولت بصورت هوشمند، یعنی بدون مراجعه حضوری، بدون ارسال مدرک و بدون مداخله انسانی و بوسیله پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به مردم عزیز ارائه شود که با تحقق آن مردم می توانند طعم شیرین فناوری را احساس کنند.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره حضور میلیونی مردم در پلت فرم ها و رسانه های اجتماعی داخلی نیز اظهار داشت: در امتداد جلب اعتماد مردم برای حضور گسترده تر در پلت فرم های داخلی لایحه صیانت از داده و حریم خصوصی از طرف وزارت ارتباطات تنظیم شده است و به زودی در جلسات آتی هیئت دولت برای تصویب و ارائه به مجلس مطرح می شود.
زارع پور اشاره کرد: بر اثر تحریم های یکجانبه و ظالمانه مدعیان حقوق بشر، هزاران سایت و سرویس کاربردی برای کاربران ایرانی فیلتر شده که نیاز عموم مردم، برنامه نویسان، متخصصان و دانشگاهیان هستند، اما عده ای نادانسته یا عامدانه این فیلترینگ گسترده را به داخل کشور مرتبط می کنند و حتی آنرا با عنوان «اختلال در شبکه» فاکتور می کنند.
ارائه پیشنهاد بازبینی در سیاست های مسدودسازی به دولت به زودی
در ادامه این جلسه دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی با قدردانی از کارهای مثبتی که در دوره ی جدید وزارت ارتباطات انجام شده، رساندن این اقدامات به مردم را برای افزایش سرمایه اجتماعی دولت ضروری دانست و برای همراهی وزیر ارتباطات در این راه اعلام آمادگی کرد.
وی بر حفظ حریم خصوصی و لزوم صیانت از اطلاعات مردم تاکید کرده و اضافه کرد: دراین زمینه باید اعتماد مردم را بیش از پیش جلب کرد و تصمیمات را به درستی به مردم رساند تا مردم اقناع شوند و اعتماد آنها جلب شود.
پاد با اشاره به این که بازبینی در سیاست های مسدودسازی بند ۱۰ مندرج در حکم رییس جمهور محترم برای دبیر شورای عالی فضای مجازی بوده است و مدام از جانب مردم هم مطالبه می شود اظهار داشت: به زودی پیشنهادی در همین راستا تقدیم دولت می نماییم.


منبع:

1402/08/19
17:51:25
5.0 / 5
112
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته