چكمه ای كه آرتروز را درمان می كند

چكمه ای كه آرتروز را درمان می كند مداربسته: محققان دستگاهی شبیه یك چكمه اسكی بزرگ ساخته اند كه لخته خون در پای افراد مبتلا به آرتروز را درمان می كند.به گزارش مداربسته به نقل از انگجت، محققان یك چكمه پلاستیكی ساخته اند كه لخته خون در پای افراد مبتلا به آرتروز را درمان می كند. تحقیقات اولیه نشان داده است این چكمه ها جریان خون را در بخش پایینی پا(محل تشكیل لخته خون) تا ۴۰ درصد بهبود می دهد.
این چكمه كه FlowOx نام گرفته هم اكنون در بیمارستان رویال اولدهام انگلیس در حال آزمایش است.
آرتروز بیشتر اوقات در بخش پایینی پا به وجود می آید. البته گاهی در بازوها هم دیده می گردد كه دلیل آن ضخیم شدن رگ ها به علت چربی است. در نتیجه این روند جریان خود محدود می گردد و به درد در پا هنگام راه رفتن منجر می گردد.
به هرحال گجت جدید شبیه یك چكمه اسكی بزرگ است. دو شلنگ هوا FlowOx را به ماشینی متصل می كنند. بعد از روشن كردن ماشین، جریان هوا وارد چكمه می گردد. این دستگاه با كاهش و افزایش جریان هوای اطراف پا حركت جریان خون حاوی اكسیژن را شبیه سازی می كند.
سال گذشته ۲۳ داوطلب سالم در دانشگاه اسلو از این چكمه استفاده كردند. نتایج تحقیق نشان داد سرعت جریان خون در نقاط مبتلا به آرتروز وجود لخته های خونی بعد از دو ساعت درمان ۴۴ درصد بهبود یافت.

1396/09/22
01:28:55
5.0 / 5
5078
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته