دبیر ستاد توسعه سلول بنیادی مطرح كرد:

جهش ژن درمانی در سال ۲۰۱۷، ضرورت تغییر نگرش به سلول بنیادی

جهش ژن درمانی در سال ۲۰۱۷، ضرورت تغییر نگرش به سلول بنیادی مداربسته: دبیر ستاد توسعه فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی با بیان اینكه باید به حوزه سلول های بنیادی توجه شود، اظهار داشت: سال ۲۰۱۷ سال شكوفا شدن ژن درمانی در جهان بود.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیرعلی حمیدیه در سومین سمپوزیوم ژنتیك و سلول های بنیادی اظهار داشت: امروز ۴۴ مركز تحقیقاتی و دانشگاه كشورمان در موضوعات پایه و بالینی سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی كار می كنند.
حمیدیه با اشاره به سال ۲۰۱۷ كه سال شكوفا شدن ژن درمانی در جهان بود، اظهار داشت: اگر كشور ما در این زمینه قدمی را آهسته بردارد، وابستگی بسیار شدیدی در كشور تولید می گردد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی با تاكید بر ضرورت تغییر نگرش دانشگاه ها و پژوهشگاه ها عنوان كرد: اگر ۱۰ تا ۱۵ سال پیش استاد دانشگاه شركتی تأسیس می كرد و او را بعنوان محقق حریص می شناختند، اما امروز اینطور نیست. امروز اگر استاد دانشگاهی بتواند برای جوانان كشور شغل تولید كند، افتخار به حساب می آید.
وی ادامه داد: تا زمانی كه بخش خصوصی به حوزه سلول های بنیادی ورود پیدا نكند و صنایع دارویی و غذایی در این زمینه سرمایه گذاری نكنند، این علم پیشرفت مطلوبی نخواهد داشت.
حمیدیه با اشاره به این كه علم سلول درمانی در ایران پا به پای دنیا حركت می كند، بیان كرد: هنوز مشاركت و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه كافی نیست. اما با شتاب بالایی كه این علم در حال پیشرفت است، كافی است ذره ای تعلل نماییم تا ببینیم چه میزان از علم سلول درمانی دنیا عقب می افتیم.
به گفته وی، كشورهای غربی از این علم در حال درآمدزایی هستند و توانسته اند درمان های جدی را آغاز كنند كه تا ۳ سال بعد به مطالبه مستقیم مردم در تمام دنیا تبدیل می گردد.

1396/10/09
00:13:14
5.0 / 5
4908
تگهای خبر: دانشگاه , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته