مدیر فیس بوك: كاربران خودشان بگویند كدام منبع خبری معتبر است

مدیر فیس بوك: كاربران خودشان بگویند كدام منبع خبری معتبر است مداربسته: رسانه های خبری در فیس بوك بر مبنای میزان اعتماد كاربران دسته بندی می شوند. اولویت بندی اخبار ناشران ابتدا با كاربران آمریكایی آزمایش شده و سپس سیستم اعتمادسازی به اخبار موثق توسط كاربران در سطح بین المللی به اجرا گذاشته خواهد شد.
به گزارش مداربسته به نقل از خبر آنلاین، «آدام موسری» مدیر بخش «خوراك خبری» ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: "ابتدا برگزیده ای از كاربران آمریكایی به اخبار مندرج در پست ها از منابع گوناگون رای می دهند. سپس بر مبنای آرای اخذشده، منبع خبری اولویت بندی شده و فهرستی از منابع خبری معتبر فهرست خواهند شد. سپس منابع خبری نامعتبر از فهرست كنار گذاشته می شوند و بدین ترتیب اعتماد به محتوای خبری منابع موثق بیشتر می گردد تا در نهایت منابع معتبر بر مبنای محتوای مورد قبول توسط كاربران تعریف و تثبیت شود. "
كاربران خواهند گفت مثلا فلان منبع خبری تا چه حد موثق است و اگر این ارزیابی درست از آب در بیاید، در سطح بین المللی اعمال خواهد شد.
فیس بوك برای مبارزه با اخبار جعلی و پروپاگاندای روسی تحت فشار قرار گرفته و برای بازیابی و اعتمادسازی مجدد استراتژی خبری جدیدی را برای خود تعریف كرده است.
زاكربرگ هم در پست جداگانه ای نوشت: "برخی سایت های خبری فقط توسط كاربران خاص خود دیده می شوند و سایر مردم به آنها استناد نمی كنند. اعتماد با منبع خبری توسط غیر خودی ها می تواند در مبارزه با اخبار جعلی نقض موثری داشته باشد. "
وی اضافه كرد: "هدف این است كه اگر كاربر خبری را در پست های فیس بوك می خواند، خیالش از معتبر بودن منبع آن راحت باشد. "


5656


1396/11/03
13:53:55
5.0 / 5
5467
تگهای خبر: فیس بوك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته