در استرالیا؛

بزرگترین واحد تولید برق مجازی دنیا راه اندازی می گردد

بزرگترین واحد تولید برق مجازی دنیا راه اندازی می گردد مداربسته: شركت تسلا می خواهد بزرگترین واحد تولید برق مجازی دنیا را در ایالت جنوب استرالیا بسازد.به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، سال قبل تسلا بزرگترین باتری جهان را در استرالیا ساخت. اكنون این شركت دوباره با دولت ایالتی جنوب استرالیا قراردادی امضا كرده تا بزرگترین «واحد تولید برق مجازی» دنیا را بسازد.
درهمین راستا جی ویتریلیكی از مقامات دولت ایالتی جنوب استرالیا در این باره می گوید: ما در حوزه تولید انرژی های پاك پیشرو هستیم، بزرگترین باتری دنیا و بزرگترین واحد تولید برق خورشید گرمایی را در اختیار داریم. اكنون هم بزرگترین واحد تولیدبرق مجازی دنیا را خواهیم ساخت. در این سیستم پنل های خورشیدی و باتری های Tesla Powerwall در هزاران خانه نصب می گردد. بدین سان خانوارها می توانند الكتریسیته خویش را تولید و مازاد آن را به شبكه توزیع برق ارسال نمایند.
این در حالی است كه تابستان ۲۰۱۶ میلادی خاموشی در جنوب استرالیا برای ساكنان آن مشكلاتی بوجود آورده بود. به هرحال سیستم جدید برای تثبیت شبكه توزیع برق ساخته می گردد و برای این منظور فرایند تولید و ذخیره الكتریسیته را به صورت پراكنده و غیر متمركز انجام می دهد.
دولت ایالت جنوب استرالیا تصمیم دارد طی ۴ سال آتی در بیش از ۵۰ هزار خانه پنل های خورشیدی ۵ كیلوواتی همراه باتری های ۱۳.۵ كیلووات ساعتی Powewall۲ نصب كند.این پنل و باتری ها به صورت مجانی نصب و راه اندازی می شوند اما خانه های مذكور باید برای الكتریسیته مصرفی هزینه بپردازند. این درحالی است كه تحلیل های اقتصادی نشان داده است شركت خانوارها در فرایند تولید و ذخیره برق تا ۳۰ درصد از اشتراك برق آنها می كاهد.
به هرحال این خانه ها از خاموشی در امان هستند. اگر «باتری پاوروال» اختلالی در شبكه ردیابی كند، به صورت خودكار از برق ذخیره شده استفاده می نماید. بدین سان جریان برق قطع نمی گردد.
دولت ایالت جنوب استرالیا و تسلا این سیستم را بزرگترین واحد تولید برق مجازی دنیا نامگذاری كرده اند كه ظرفیت ۲۵۰ مگاوات برق دارد.
نخستین مرحله آزمایش این واحد برق مجازی برای ۱۱۰۰ خانه اجرا می گردد.

1396/11/16
15:37:20
5.0 / 5
5571
تگهای خبر: باتری , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته