با فناوری هوش مصنوعی؛

جنگ گوشیهای هوشمند با چاله های خیابانی

جنگ گوشیهای هوشمند با چاله های خیابانی به گزارش مداربسته كنترل كیفیت آسفالت صدها هزار كیلومتر راه و جاده در نقاط مختلف یك كشور پهناور كار ساده ای نیست و كمبود بودجه و كارمند این دشواری را دوچندان می كند.به گزارش مداربسته به نقل از دیجیتال ترندز، اما استفاده تركیبی از گوشیهای هوشمند و فناوری هوش مصنوعی می تواند تا حد زیادی به حل این مشكل كمك نماید.
شركتی به نام رودبوتیكس الگوریتم هوش مصنوعی تازه ای را ابداع كرده كه با استفاده از دوربین های گوشیهای هوشمند می تواند به صورت مداوم كیفیت و شرایط آسفالت جاده های مختلف را كنترل كند.
این الگوریتم هوشمند با دریافت تصاویر تهیه شده از آسفالت جاده های مختلف و بررسی آنها گزارشی جامع از مشكلات جاده های گوناگون تهیه می كند و محصول نهایی آن یك نقشه پویا برای درك وضعیت جاده ها، خیابان ها، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری و پل ها و بررسی مسئولان است.
اطلاعات این نقشه با عنایت به دریافت داده های جدید با استفاده از دوربین گوشیهای هوشمند به صورت مرتب به روز می گردد و با عنایت به اینكه امروزه همه افراد گوشی هوشمند دارند، عملیاتی كردن این طرح به سادگی ممكن است.
برای اجرای این طرح تنها كافیست یك گوشی عادی با دوربین روشن بر روی داشبورد یك خودرو نصب شود. برنامه هوش مصنوعی طراحی شده به صورت خودكار ضبط تصاویر ویدئویی و عكس برداری از جاده را آغاز می كند. سپس این اطلاعات با متصل شدن به نخستین شبكه وای – فای قابل اعتماد برای مركز ارسال و پردازش می شوند.
فناوری یادشده به صورت آزمایشی در ۲۲ شهر آمریكا و در هشت ایالت این كشور مورد استفاده قرار گرفته و مقرر است بزودی در كشورهای دیگری هم مورد استفاده واقع شود.
 

1396/11/28
14:02:53
5.0 / 5
6007
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته