دستاورد محققان ژاپنی؛

هوش مصنوعی جدید فكر شما را می خواند

هوش مصنوعی جدید فكر شما را می خواند مداربسته: محققان ژاپنی سیستم هوش مصنوعی تازه ای ابداع نموده اند كه با تحلیل اطلاعات حاصل از اسكن مغز، شرحی مكتوب از طرز فكر و اندیشه های افراد عرضه می دهد.به گزارش مداربسته به نقل از دیجیتال ترندز، سیستم یادشده ابتدا داده های مربوط به ام آر آی مغز هر فرد را دریافت می كند و با بررسی تصاویر اسكن شده مغز از این طریق می تواند به صورت مكتوب این مساله را شرح دهد كه فرد به چه چیزی فكر می كرده است و نظرات و دیدگاه هایش در آن لحظه خاص چه بوده است.
هدف از انجام این تحقیق در دانشگاه اوچانومیزو این است كه مشخص شود مغز چگونه اطلاعات خویش را در مورد جهان اطراف عرضه می دهد و برای رسیدن به این هدف الگوریتمی طراحی شد كه درك و تفسیر فعالیت های مغز انسان به صورت مكتوب را ممكن می كند.
البته این سیستم هنوز در مراحل اولیه طراحی قرار دارد. اما در آینده نه چندان دور می توان از سیستم های مذكور برای تسهیل تعامل مغز انسان و كامپیوتر ها و دسترسی دقیق به آنچه كه در مغز افراد در جریان است، بهره برد.
از این روش می توان برای تسهیل فهم دانشمندان از فرایند پردازش اطلاعات گوناگون مانند اطلاعات بصری، صوتی، معنایی، زبانی، احساسی و غیره توسط مغز هم بهره برد.

1396/12/15
14:18:24
5.0 / 5
5108
تگهای خبر: سیستم , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته