ملك زاده تأكید كرد:

سرمایه گذاری روی ۲ دانشگاه برای دستاوردهای درمانی در حوزه سلول

سرمایه گذاری روی ۲ دانشگاه برای دستاوردهای درمانی در حوزه سلول مداربسته: معاون پژوهش و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: علاوه بر رویان، در دو علوم پزشكی دانشگاه تهران و شیراز سرمایه گزاری نموده ایم تا بتوانند دستاوردهای درمانی سلولی را طی سال های آینده ارائه نمایند.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، دكتر رضا ملك زاده در مراسم افتتاحیه مركز توسعه فناوری محصولات پیشرفته سلولی رویان تصریح كرد: به جهت اینكه تحولی در زمینه درمان بیماری ها صورت می گیرد، باید از تولید محصولات پیشرفته حمایت و روی آنها سرمایه گذاری نماییم.
وی با تاكید بر اینكه برای رسیدن به پیشرفت نیاز به سرمایه گذاری است، اظهار داشت: ما در وزارت بهداشت سعی كردیم مسئولان جمهوری اسلامی را به توجه در سرمایه گذاری در زمینه علمی سوق دهیم كه تا حدی موفق بوده ایم، زیرا این موضوعات همچون موضوعات مهمی است كه می تواند منجر به پیشرفت شود.
معاون پژوهش و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینكه ما در آستانه انقلاب صنعتی چهارم هستیم، اضافه كرد: باید بر مبنای آن پیشرفت علمی ۲۰ سال قبل را به میان آوریم. باید طوری پیشرفت نماییم كه بتوانیم خیلی از بیماری ها را در كشور خودمان درمان نماییم.
ملك زاده خاطرنشان كرد: اگر این مورد محقق نشود، مانند ۲۰ الی ۳۰ سال قبل بیماران را به خارج از كشور بفرستیم. در این صورت ضروری می باشد كه در كشور به پیشرفت هایی نایل شویم.
وی با تاكید بر اینكه امروزه می توان با سلول درمانی خیلی از بیماری ها مانند كوری را درمان نماییم، اظهار داشت: هموفیلی، ناشنوایی، تالاسمی و... همچون بیماری هایی هستند كه با ژن درمانی قابل درمان اند؛ این همچون تحولات عظیمی است كه پیشرفت آن در حوزه درمان، تحول عظیمی در كشور تولید خواهد نمود.
معاون پژوهش و فناوری وزارت بهداشت تاكید كرد: باید طوری پیشرفت نماییم كه بیماران را به خارج از كشور برای درمان نفرستیم.
ملك زاده تصریح كرد: ما با مشكلات زیاد مالی مواجه هستیم اما می توانیم تا حدی این مشكلات را برطرف نماییم تا از انقلاب چهارم صنعتی عقب نمانیم و پزشكی را به مرحله پیشرفت برسانیم.
وی اضافه كرد: علاوه بر پژوهشگاه رویان، در دو علوم پزشكی دانشگاه تهران و شیراز سرمایه گذاری كردیم و امیدواریم كه دستاوردهای درمانی، خروجی این سرمایه گذاری ها باشد.

1397/02/25
15:33:30
5.0 / 5
5643
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته