مبارزه برای بقا در فضا؛

دستكاری دی ان ای انسان با هدف زاد و ولد در مریخ

دستكاری دی ان ای انسان با هدف زاد و ولد در مریخ مداربسته: بررسی ها نشان داده است انسان در صورت استقرار بر روی كره مریخ و با ساختار فعلی دی ان ای های خود توان زاد و ولد را ندارد و بنابراین دستكاری دی ان ای های نوع بشر بدین منظور ضروری می باشد.به گزارش مداربسته به نقل از فیوچریسم، بررسی های محققان دانشگاه فناوری اطلاعات و مدیریت لهستان نشان داده است اگر انسان می خواهد در دهه های آینده به كرات دیگر مهاجرت و بر روی آنها زندگی كند، چاره ای ندارد جز اینكه برای زاد و ولد بر روی آنها برنامه ریزی كند.
در مورد كره مریخ كه یكی از نامزدهای ساخت تاسیسات و زیرساخت های زندگی بشر است، مشكلاتی وجود دارد. جو نازك كره مریخ و تشعشعات خطرناك خورشیدی سبب می گردد انسان هایی كه مقرر است بر روی مریخ زندگی كنند با مشكلات جدی مواجه شوند.
یكی از مشكلات این وضعیت ناممكن شدن زاد و ولد انسان ها بر روی مریخ است. زیرا تشعشعات یادشده توانایی زاد و ولد انسان ها را مختل كرده و دستگاه تولید مثل زنان و مردان را مختل می كنند.
یك مشكل دیگر در این زمینه نیروی جاذبه پایین چه در حین سفر به مریخ و چه بر روی خود كره مریخ است كه سبب شل شدن مفاصل و استخوان ها و تولید مشكلاتی در چشم و نخاع افراد می گردد و حتی می تواند منجر به نابینایی شود.
اختلال در سیستم عصبی، كاهش قدرت شنوایی و غیره هم دیگر مشكلاتی هستند كه می توانند در صورت سكونت طولانی مدت در مریخ به وجود آیند. از همین رو دانشمندان می گویند برای سكونت در مریخ باید انسان جدیدی را به وجود آورد كه از نظر بدنی و خصوصیت های اخلاقی شرایط بهتری داشته باشد و بتواند دشواری های مربوط به زندگی در مریخ را تحمل كند.
باتوجه به این وضعیت دستكاری ژنتیكی انسان برای حضور در مریخ ضروری می باشد و هم اكنون پژوهشگران در حال بررسی جزئیات این امر برای نتیجه گیری قطعی هستند كه ممكن است سالیان متمادی به طول بینجامد.

1397/02/30
15:22:50
5.0 / 5
4955
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته