مطالعه نانوساختارهای متخلخل طلا با نرم افزار آنالیز مقالات

مطالعه نانوساختارهای متخلخل طلا با نرم افزار آنالیز مقالات مداربسته: محققان موفق به بررسی تصاویر موجود در ۱۵۰ مقاله  مربوط به نانوساختارهای متخلخل طلا شدند كه با استفاده از آن اطلاعاتی در مورد چگونگی تولید نانوساختارها به دست می آید.به گزارش مداربسته به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یك گروه تحقیقاتی به جای انجام تحقیقات آزمایشگاهی از داده كاوی اطلاعات موجود در مقالات برای مطالعه نانوساختارهای متخلخل طلا استفاده كردند.
آن ها برای این كار، نرم افزار پردازش تصویری را تولید كرده و برای بررسی مقالات به كار گرفتند تا تصاویر بیش از ۱۵۰ مقاله را بررسی و عناصر كلیدی این مقالات را شناسایی كنند. این نرم افزار به آن ها كمك كرد تا خصوصیت های اساسی نانوساختارهای متخلخل طلا را كه در مقالات ذكر شده با روش تولید تشریح شده در مقالات مطابقت دهند.
این گروه با بررسی مقالات موفق به شناسایی عوامل جدیدی در نانوساختارهای طلا شدند كه با استفاده از آن می توان خواص این نانوساختارها را به گونه ای تغییر داد كه جهت استفاده در بعضی حوزه ها مناسب شوند.
جوش استوكنر از محققان ویرجینیا تك و از دیگر محققان این پروژه می گوید پیش از انجام این پروژه، محققان تنها یك عامل برای تنظیم خواص نانوساختاری متخلخل طلا در دست داشتند. اما ما با این پروژه نشان دادیم كه عامل دیگری هم می تواند برای این كار مورد استفاده قرار گیرد.» استوكنر با توسعه این نرم افزار، ابزار جدیدی در اختیار محققان قرار داده تا با استفاده از آن، دیدگاه های جدیدی به دست آورند.
نانوساختارهای متخلخل طلا، شبكه ای سه بعدی از رشته ها و لیگندها هستند كه در نقاطی موسوم به نود به هم متصل شده اند. تمام بخش های این ساختار بسیار كوچك است.
در بعضی از این حفره ها سه رشته DNA می توانند كنار هم قرار گیرند. مشخصه یابی این ساختار بسیار دشوار است، اما این نرم افزار به محققان اجازه می دهد تا در مدت كمتر از یك ساعت به مشخصه یابی ساختارهای موجود در تصاویر بپردازند.

1397/03/09
18:40:42
5.0 / 5
5291
تگهای خبر: تولید , محقق , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته