در پی مطالبات رهبری مطرح شد؛

لزوم دستیابی به فناوری استخراج نفت

لزوم دستیابی به فناوری استخراج نفت به گزارش مداربسته رئیس جهاددانشگاهی اظهار داشت: كشور ما باید به صورت متمركز و با اراده برای بكارگیری فناوری در هر زمینه ای همچون استخراج نفت فعالیت كند تا در نهایت بهره مندی از دستاوردهای بومی در كشور محقق شود.دكتر حمید رضا طیبی در مورد تاكیدات مقام معظم رهبری بر بهره مندی از توانایی های محققان كشور در زمینه استخراج نفت و به كار گیری دانش و فناوری ایرانی در این حوزه به خبرنگار مهر اظهار داشت: ضروریست كه برای حصول یك فناوری، اراده وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه البته اول اراده و بعد تجهیزات، كتابخانه مرجع، آزمایشگاههای مرجع در بدست آوردن یك فناوری می تواند موثر باشد، تصریح كرد: این عوامل برای رشد در هر فناوری لازم است اما نكته ای كه وجود دارد این است كه دستیابی به خیلی از فناوری ها زمان بر است و حوزه استخراج نفت هم از این حوزه مستثنی نیست.
رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و بهره مندی كشور از دستاوردهای محققان كشورمان عنوان كرد: سپردن كار به كاردان و توانا در این حوزه می تواند ما را در دستیابی به نتیجه خوب و تحقق سخنان رهبری در زمینه استخراج نفت تاثیر گذار باشد.
وی با بیان پیشنهادی تصریح كرد: یك اتفاقی كه در كشور در زمینه افزایش برداشت نفت و استفاده از فناوری های بومی رخ داده این است كه چندین دانشگاه و مركز پژوهشی مسئول این امر شده اند اما لازم است كه در این زمینه تمركز فعالیتی وجود داشته باشد.
طیبی اضافه كرد: واگذاری فعالیت های مربوط به استخراج و ازدیاد برداشت نفت به یك دانشگاه مهم می تواند ما را سریعتر به هدف برساند؛ این دانشگاه می تواند افراد برجسته در حوزه نفت از دانشگاههای مختلف را در به نتیجه رساندن هدف جذب نماید و تیم های قوی تشكیل بدهند تا بدین وسیله در زمان معین امر مهم به نتیجه برسد.
رئیس جهاددانشگاهی اضافه كرد: البته كه در همین راستا یك منبع به كلی به یك واحد متمركز اختصاص می باید و این می تواند در به نتیجه رساندن هدف كه استخراج و ازدیاد برداشت نفت با دستاورد محققانمان است برساند.
طیبی تصریح كرد: تمركز در این امر می تواند ما را در دستیابی به تخصص های لازم در حوزه نفت نزدیك كند.
وی با اشاره به اینكه ما در دستیابی برخی فناوری ها اراده نداشتیم و به موقع به آنها نپرداخته ایم، اظهار داشت: ما مشكلی در تولید فناوری در هر حوزه ای همچون نفت نداریم ولی اگر اراده نماییم سریع به هدف می رسیم. مهم اراده و حمایت دراز مدت است كه باید به نتیجه برسد.
رئیس جهاددانشگاهی اظهار داشت: باید متولی در زمینه نفت هم مشخص شود و وزارت نفت هم حمایت كند.
وی با اشاره به اینكه تكنولوژی ما در سطح تكنولوژی روز دنیا است، بیان داشت: توان فناورانه ما بالاست اگر اراده نماییم صاحب دانش می شویم.
 

1397/03/22
14:59:49
5.0 / 5
5195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته