با هیدروژن مایع؛

بوئینگ هواپیمایی با ۵ برابر سرعت صوت می سازد

بوئینگ هواپیمایی با ۵ برابر سرعت صوت می سازد مداربسته: شركت بوئینگ از طرح اولیه هواپیمایی رونمایی كرده كه می تواند با ۵ برابر سرعت صوت پرواز كند و سوخت آن احیانا هیدروژن مایع است.به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، بوئینگ با عرضه طرح اولیه از یك هواپیمای جدید، چشم اندازی از آینده سفر با سرعت مافوق صوت فراهم نموده است.
این شركت طرح اولیه خویش را در كنفرانس merican Institute of Aeronautics and Astronautics ارائه نمود. طرح اولیه نشان دهنده یك هواپیمای تجاری است كه می تواند با ۵ برابر سرعت صوت پرواز كند. این طرح چشم اندازی از آینده سفرهای هوایی در ۲۰تا۳۰ سال آتی فراهم می كند.
در حال حاضر فناوری سفرهای هوایی با سرعت مافوق صوت بسیار نوپا است و تنها نمونه موجود آن فضاپیمایی است كه از زمین بلند می گردد یا فرود می آید.
به هر حال این فناوری در آینده بسیار فراگیر خواهد شد. در همین راستا بوئینگ نه تنها به ساخت قطعات مكانیكی یك هواپیمای مافوق صوت علاقه دارد، بلكه تصمیم دارد كاربردهای احتمالی آن را هم بررسی كند.
به گفته این شركت طرح اولیه مذكور را می توان برای ساخت یك هواپیمای تجاری یا نظامی استفاده نمود. البته هنوز هیچ جزئیاتی درباره آن منتشر نشده، اما به نظر می آید نمونه تجاری آن قادر به حمل ۳۲ مسافر و خدمه پرواز است.
بدنه كشیده و دماغه سوزن مانند طرح بوئینگ هم شبیه هواپیمای مافوق صوت كنكورد است. دلیل شكل خاص طراحی بدنه هواپیما برای كاهش سروصدا است. همینطور طول بخش پشتی هواپیما نشان داده است سوخت آن احیانا هیدروژن مایع است.

1397/04/07
14:05:07
5.0 / 5
5368
تگهای خبر: شركت , فناوری , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته