خداحافظی مؤسس زبان برنامه نویسی پایتون با اعضاء

خداحافظی مؤسس زبان برنامه نویسی پایتون با اعضاء مداربسته: با رفتن «خیدو فان روسوم»، مبدع و نویسنده اصلی زبان برنامه نویسی پایتون/ Python، بحران در رهبری محبوب ترین زبان اوپن سورس وارد فاز جدی خود شد.
به گزارش مداربسته به نقل از خبر آنلاین، پس از 30 سال، برنامه نویس هلندی ملقب به «دیكتاتور خیرخواه جاویدان» در نامه ای سرگشاده از رفتن خود برای استراحتی طولانی اطلاع داد.
برنامه نویس 63 ساله مقیم كالیفرنیا از اتوبوسی حرف زده كه منتظر وی بوده و تلاش می كند لیستی از بیماری هایی كه درگیر آن است را از بین ببرد.
روسوم از جملاتی مانند استراحت طولانی مدت برای خود در حالی نام برده كه دیگر قادر به مدیریت هرروزه برای تشكیلات پایتون نیست و اعتراف هم كرده است كه دیگر جوان نخواهد بود تا به مبارزه هرروزه ادامه دهد و درنهایت از سمت «دیكتاتور خیرخواه» خویش را بازنشسته می كند.
البته روسوم همچنان پرزیدنت سازمان غیرانتفاعی پایتون و Cpython باقی خواهد ماند كه خطاب به برنامه نویسان نوشت: زین پس شما دنبال تولید دموكراسی خواهید بود؟ یا آنارشیسم یا دیكتاتوری؟ یا تولید یك فدراسیون؟
برای روسوم این مهم می باشد كه حلقه اول برنامه نویسان اصلی چگونه باهم كنار بیایند.
به نظر می رسد در ایام آینده باید منتظر حوادث تلخ برای آینده پایتون باشیم، مگر اینكه سازمانی بزرگ با روسوم برای ادامه كار كنار بیاید تا شاهد سقوط این زبان برنامه نویسی نباشیم.
{ پایتون یك زبان برنامه نویسی همه منظوره، سطح بالا، شی گرا، اِسكریپتی و متن باز است كه توسط خودو فان روسوم در سال ۱۹۹۱ در كشور هلند طراحی شد. فلسفهٔ تولید آن تاكید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه های نوشته شده و كوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است. كلمات كلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده اند و در مقابل كتابخانه هایی كه در اختیار كاربر است بسیار وسیع هستند.}
5656


1397/04/24
18:33:34
5.0 / 5
5309
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته