بررسی چند ثانیه ای سطح سلامت با سنسور عرق سنج

بررسی چند ثانیه ای سطح سلامت با سنسور عرق سنج مداربسته: شركت های فناوری تاكنون برای بررسی وضعیت سلامت افراد به حسگرهایی متوسل می شدند كه قادر به اندازه گیری ضربان قلب و نبض افراد بوده اند.به گزارش مداربسته به نقل از دیجیتال ترندز، اما گروهی از دانشمندان دانشگاه استنفورد برای نخستین بار از عرق انسان برای پی بردن به شرایط جسمی او بهره برده اند.
این محققان پوشیدنی هوشمند تازه ای ابداع نموده اند كه سنسورهای آن قادر به اندازه گیری سطح كورتیزول موجود در عرق انسان هستند. كورتیزول یك هورمون در رابطه با استرس و نگرانی است كه اغلب بعنوان یك شاخص دقیق برای بررسی عملكرد قهرمانان ورزشی و احتمال ابتلای افراد به بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از آن می توان به شرایط غده های فوق كلیوی و هیپوفیز پی برد.
اندازه گیری سطح كورتیزول در حالت عادی نیازمند صرف چند روز وقت در آزمایشگاه های مختلف است، اما پوشیدنی هوشمند جدید طراحی شده در عرض چند ثانیه این كار را انجام می دهد.
حسگرها معمولا با محاسبه بار مثبت یا منفی مولكولی تركیبات مختلف وجود آنها را شناسایی می كنند، اما انجام این كار در مورد كورتیزول با عنایت به خنثی بودن آن غیرممكن است. بنابراین این دفعه سنسوری خاص و كششی طراحی شده كه به پوست بدن می چسبد و با جذب سدیم و پتاسیم موجود در عرق میزان كورتیزول را محاسبه می كند.
نقطه ضعف سنسوری كه فعلا به این منظور ابداع شده این است كه در صورت عرق كردن بیش از اندازه كاربر از كار می افتد و بنابراین محققان در كوشش برای یافتن چاره ای در این زمینه هستند.

1397/04/31
19:41:41
5.0 / 5
5466
تگهای خبر: سنسور , محقق , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته