محققان به نتیجه رسیدند؛

كمك به افزایش شانس باروری زنان با سلول های بنیادی

كمك به افزایش شانس باروری زنان با سلول های بنیادی مداربسته: محققان سلول های بنیادی را در تخمدان های زنان جوان شناسایی نمودند كه نشان داد پتانسیل تبدیل شدن به تخمك های سالم را دارند و این به باروری آنها كمك بسزایی می كند.به گزارش مداربسته به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، محققان قبل از این تخمك های به صورت بالقوه زنده ای را از سلول های بنیادی تولید كردند. این سلول های بنیادی دارای ریپورترهای فلورسنسی بودند كه در زمان تبدیل آن ها به تخمك های بالغ باعث می شد، آن ها به صورت سبز روشن بدرخشند.
اما در مطالعه ای جدید ملگار فتزر و همكارانش در دانشگاه مریلند سلول های بنیادی را در تخمدان های زنان جوان شناسایی كرده اند كه به عقیده آن ها قابلیت تبدیل شدن به تخمك را دارند.
به عقیده وی و همكارانش این سلول های بنیادی به زنانی كه از سن تولید مثلی شان گذشته، زنانی كه به مشكلاتی مانند سرطان دچار هستند و یا به دلایلی تخمك آن ها از كیفیت لازم برخوردار نیست كمك می نماید كه در آینده ای نزدیك با داشتن تخمك شانس خویش را برای بچه دار شدن بیازمایند.
بزرگ ترین كاربرد این سلول های بنیادی برای زنانی خواهد بود كه به سرطان مبتلا هستند. پیش از شروع شیمی درمانی، سلول های بنیادی آن ها گرفته شده و ذخیره می گردد و پس از طی دوره درمانی و در شرایط مناسب با تبدیل این سلول های بنیادی به تخمك می توان شانس حامله شدن فرد را افزایش داد.

1397/06/01
15:41:28
5.0 / 5
4994
تگهای خبر: تولید , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته