هواپیمای بدون موتوری كه از عقاب باهوش تر است

هواپیمای بدون موتوری كه از عقاب باهوش تر است مداربسته: محققان دانشگاه كالیفرنیا موفق به تولید گلایدری ( هواپیمای بدون موتور) شده اند كه می تواند بدون نیاز به دخالت انسان و با استفاده از جریان هوای گرم تا ارتفاع ۷۰۰ متری پرواز كند.



به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، این هواپیمای گلایدر با جمع آوری اطلاعات از محیط اطراف و با افزایش آموخته ها و اطلاعاتش می آموزد كه چگونه باید خویش را با جریان هوای گرم هماهنگ كند تا بتواند بدین طریق ارتفاعش را تا حداكثر ۲۳۰۰ پا (۷۰۰ متر) ارتقا بخشد.
در واقع این هواپیما از همان اصول و آموزه هایی پیروی می كند كه پرندگان و به خصوص عقاب ها از آنها برای پرواز كردن و افزایش ارتفاع خود بهره می گیرند. آنها به خوبی می دانند كه چگونه باید از جریان های هوایی گرم برای این كار استفاده كنند و گلایدر جدید هم با هوش مصنوعی خود می تواند در این زمینه با پرندگان رقابت كند. این هواپیما به صورت خودكار در مورد زمان مناسب برای چرخش، حركت اریب، كاهش ارتفاع و غیره تصمیم می گیرد.
طراحی و آزمایش این هواپیما با همكاری متخصصان ایتالیایی صورت گرفته است.
طول بال های گلایدر یادشده دو متر است و یك سیستم كنترل پرواز هم جهت استفاده در مواقع اضطراری در نظر گرفته است. داده های هر بار پرواز هم بر روی كامپیوتر نصب شده در این گلایدر ثبت می گردد و در پروازهای بعدی از آنها برای بهینه سازی فرایندحركتی استفاده می گردد.

1397/07/01
00:11:22
5.0 / 5
5799
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته