دبیر ستاد زیست فناوری خبر داد؛

حضور شركتهای دانش بنیان كشاورزی در آفریقا، صادرات كودهای زیستی

حضور شركتهای دانش بنیان كشاورزی در آفریقا، صادرات كودهای زیستی مداربسته: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: طبق توافقاتی كه با كشور آفریقا داشتیم بناست كه شركت های دانش بنیان فعال در زمینه بیوتكنولوژی و كشاورزی محصولات خویش را به این كشور صادر كنند.دكتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه اشتغال، اقتصاد و تولیدات در كشور افریقا برپایه كشاورزی است، اظهار نمود: بر همین مبنا به منظور تولید بستری مناسب برای فعالیت شركت های دانش بنیان حوزه كشاورزی ایران در قاره آفریقا تفاهم نامه ای با این كشور منعقد كردیم.
وی با اشاره به اینكه ستاد توسعه زیست فناوری بعنوان نهاد متولی زیست فناوری در ایران از شركت های حوزه زیست فناوری كشاورزی در قاره آفریقا حمایت می كند، اظهار داشت: ستاد در صدد است كه بستری برای حضور دائمی شركت های دانش بنیان زیست فناوری ایرانی در حوزه كشاورزی با استفاده از تولید مزارع نمایشی كشاورزی و فضاهای متناسب فراهم آورد.
وی افزود: همینطور فراهم آوردن بستر شتاب دهی صادرات شركت های دانش بنیان زیست فناوری كشاورزی ایرانی و ترویج زیست فناوری كشاورزی در كشور اوگاندا با استفاده از معرفی روش كشاورزی زیستی همچون وظایف ستاد توسعه زیست فناوری در این تفاهم نامه به حساب می آید.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با تاكید بر اینكه فراهم آوردن زمینه انتقال دانش فنی و قراردادهای انتقال فناوری بین ایران و اوگاندا در حوزه زیست فناوری كشاورزی را ما بر عهده داریم، اظهار داشت: ما در صدد هستیم امكانات گسترش همكاری های دو كشور را فراهم آوریم.
وی با تاكید بر اینكه بعنوان مثال كودهای زیستی یك محصولی است كه در افریقا می تواند بازار خوبی داشته باشد، اظهار داشت: این محصول با استقبال خوبی روبرو شده و مقرر است كه صادرات داشته باشیم؛ این محصول توسط یك شركت دانش بنیان به تولید رسیده است.
قانعی با اشاره به اینكه پیش از صادرات، انتقال دانش فنی و راه اندازی خط تولید نیاز است كه آنها محصول را از نزدیك ببینند، اظهار داشت: ازاین رو آفریقا زمینی هزار متری را به این مورد اختصاص داده كه محصولات فناورانه مربوط به كشاورزی در این مساحت در معرض نمایش قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینكه این مساحت با عنوان پارك تخصصی فناوری های كشاورزی فعالیت خواهد كرد، اظهار داشت: اگر شركت دانش بنیانی علاقمند به حضور در این پارك فناوری تخصصی باشد پس از بررسی های ستاد می تواند در پارك حضور بیابد و این زمینه ای برای صادراتش باشد.
وی با اشاره به اینكه لزوما نباید شركت ها زمینه صادراتی داشته باشند، بیان داشت: اكنون در حال تعامل با شركت ها هستیم.

1397/07/21
15:32:42
5.0 / 5
5119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته