رباتی كه از خاك مریخ سوخت موشك می سازد

رباتی كه از خاك مریخ سوخت موشك می سازد مداربسته: ناسا مشغول ساخت رباتی است كه با استحصال آب از خاك مریخ، سوخت مورد نیاز برای موشك را فراهم می آورد.به گزارش مداربسته به نقل از دیلی میل، ناسا مشغول ساخت رباتی است كه می تواند با استخراج خاك مریخ آنرا به سوخت موشك تبدیل كند. این ماشین آب را از خاك استحصال و به متان تبدیل می كند. به قول محققان در آینده از متان برای سوخت موشك استفاده می گردد.
به این ترتیب مشكل پیش روی ناسا برای سبك نگه داشتن موشك ها هنگام پرواز و حفظ سوخت برای سفر رفت و برگشت به مریخ حل می گردد.
این درحالی است كه ناسا تصمیم دارد در اوایل دهه ۲۰۳۰ میلادی فضانوردان را به مریخ بفرستد. ربات های جدید «كارخانه های تبدیل غبار به نیرو» نام گرفته اند و بخشی مهم از این سفر به حساب می آیند.
كرت لوچت رهبر این پروژه مقاله ای درباره این ربات ها در IEEE Spextrum منتشر نموده است. لوچت و همكارانش مشغول ساخت نمونه اولیه این سیستم هستند كه ISRU نام دارد.
ربات مذكور اجزای تشكیل دهنده آب یعنی هیدروژن و اكسیژن را در فرآیند الكترولیز از خاك جدا می كند. در مرحله بعد هیدروژن با كربن موجود در اتمسفر مریخ تركیب می گردد تا متان تولید نماید كه سوخت موشك است.
هم اكنون سوخت موشك ها هیدروژن مایع است. اما متان از آن تثبیت شده تر است و می توان آنرا در تانك های كوچك تر و در دمای قابل كنترل ذخیره كرد.
ناسا تصمیم دارد اولین بار در ماموریت ارسال فضانوردان به مریخ این فناوری را به كار گیرد.

1397/08/13
13:14:20
5.0 / 5
5405
تگهای خبر: تولید , ربات , سیستم , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته