به كمك یك ماسك واقعیت مجازی ؛

قطرات آب و وزش باد روی صورت شبیه سازی می شوند

قطرات آب و وزش باد روی صورت شبیه سازی می شوند به گزارش مداربسته ماسك واقعیت مجازی ساخته شده كه علاوه بر پخش بوهای مختلف برای كاربر خود، می تواند قطرات آب و وزش بادهای سرد و گرم را روی صورت كاربر شبیه سازی كند.به گزارش مداربسته به نقل از مهر به نقل ازنیواطلس، اخیرا یك ماسك واقعیت مجازی ساخته شده كه نه تنها برخی بوها را برای كاربر فراهم می آورد، بلكه می تواند باران، گرما و باد را روی صورت كاربر شبیه سازی كند.
این ماسك كه Feel Real VR نام دارد با بیشتر هدست های واقعیت مجازی مانند «اوكلوس ریفت»، «گو» و غیره همخوانی دارد.
ماسك به وسیله یك قسمت آهنربایی به زیر هدست واقعیت مجازی می چسبد و با استفاده از بلوتوث با آن ارتباط برقرار می كند. ۹ كپسول بوهای مختلف درون این ماسك وجود دارد كه طبق دستورات، به صورت كاربر اسپری می شوند و به او كمك می كنند همزمان با تماشای مناظر، بوی آنها را حس كند.
به گفته تیم سازنده، این ماسك در نهایت می تواند ۲۵۵ بوی مختلف را برای كاربر كند. بوی قهوه اسپرسو و بوی لاستیك سوخته و گلوله هم جز این موارد است.
ماسك واقعیت مجازی علاوه بر بوهای مختلف به قابلیت های دیگر هم مجهز است. دستگاه های گرم و سرد كننده كوچكی درون این ماسك تعبیه شده اند تا وزش هوای خنك یا گرم به صورت را شبیه سازی كنند. بعنوان مثال به كاربر این احساس را بدهند كه به یك قله یا صحرا سفر كرده است. یك سیستم اولتراسونیك یونیزه سازی هم احساس قطرات آب را روی گونه های كاربر بوجود می آورد.
این ماسك مجهز به موتور بازخورد لمسی است.
كاربران این ماسك می توانند ویدئوهای ۳۶۰ درجه تماشا كنند.

1397/10/08
23:01:41
5.0 / 5
5292
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته