ساخت شیرهای توپی مورد استفاده در صنعت نفت و گاز

ساخت شیرهای توپی مورد استفاده در صنعت نفت و گاز مداربسته: محققان یك شركت دانش بنیان موفق به ساخت شیرهای توپی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز و خودكفایی در این عرصه شدند.به گزارش مداربسته به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، یك شركت دانش بنیان همچون شركت های مورد حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی است كه با بهره گیری از تسهیلات اعطایی صندوق توانسته است نیاز كشور به شیرهای توپی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز كه پیشتر از خارج كشور تامین می شد را برآورده سازد.
صادق جانی، درباره نوع محصول تولید شده در این شركت (شیرهای توپی صنایع نفت و گاز) اظهار نمود: شیرهای توپی در واقع یكی از شیرهای استراتژیك كاربردی در پالایشگاه ها، خطوط انتقال، صنایع پتروشیمی و صنایع بالادستی نفت و گاز است كه برای قطع و وصل جریان بكار برده میگردد.
وی با اشاره به اینكه این شیرها در سه اندازه مختلف تولید می شوند، اشاره كرد: یك اندازه این شیرها Manual Valve یا همان شیرهای دستی هستند؛ دسته دوم Actuated Valve هستند كه بیشتر در موتورها مورد استفاده قرار می گیرد و نوع سوم هم Control Valve یا همان شیرهای خودكار به شمار می آیند..
مدیرعامل این شركت در پاسخ به سوالی درباره اینكه آیا این شیرها با نمونه خارجی آن قابل رقابت است، اظهار داشت: این شیرهای توپی دقیقا همان كارایی نمونه خارجی را دارد. آخرین شیرهای ساخت شركت ما الان در بعضی پالایشگاه ها با فشار ۱۵۰ بار و در درجه حرارت بالاتر از ۲۵۰ درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار گرفته است.
جانی درباره اینكه آیا شركت شما تنها شركتی است كه شیرهای توپی مورد استفاده در بخش نفت و گاز را در داخل كشور تولید می كند یا خیر؟ اظهار داشت: البته شركت های دیگری باز در این زمینه مشغول به فعالیت هستند اما ما یك شركت تخصصی دانش بنیان در حوزه تولید نوعی از شیرهای خاص با نام Special Valves هستیم. در واقع ما روی عملكرد این نوع شیرهای توپی در درجه حرارت بالا كار كرده ایم كه هیچ شركتی در ایران روی این مساله كار نكرده است.
وی درباره چشم انداز تولید شیرهای توپی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز در شركت متبوع خود، اظهار نمود: محصول ما یك محصول استراتژیك است؛ تا زمانی كه پالایشگاه های ما در حال كار هستند و در اثر تداوم كار، شیرهای آنها گرفتار خوردگی شوند و نیاز به تعمیرات و قطعات یدكی داشته باشند ما آماده خدمات رسانی هستیم تا نیاز پالایشگاه های كشور را تامین نماییم.
وی با تاكید بر اینكه تولید شیرهای توپی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز در داخل كشور به منزله تحقق كامل شعار «اقتصاد مقاومتی» است، اضافه كرد: امروز این نوع شیرها تمام و كمال در داخل كشور تولید میگردد و دیگر كار پالایشگاه های ما به خاطر نبود قطعات یدكی متوقف نخواهد شد.
جانی درانتها با اشاره به حمایت های صندوق نوآوری و شكوفایی و تسهیلات اعطایی این صندوق به شركت متبوعش در امتداد تولید شیرهای توپی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز، اظهار داشت: صندوق در تامین مالی محصولات تولید داخل به خصوص در حوزه تجاری سازی محصولات در رابطه با نفت و گاز نقش فوق العاده ای را ایفا می كند. ما با هزینه های بسیار سنگینی در پروژه های نفت و گاز روبرو می باشیم و اگر حمایت های صندوق نباشد نمی توانیم این محصولات را تولید نماییم و به مرحله تجاری سازی برسانیم.

1397/10/27
23:15:10
5.0 / 5
5350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته