با بازیافت فلزات گرانبها؛

مدال های المپیك توكیو از زباله های الكترونیكی ساخته می شوند

مدال های المپیك توكیو از زباله های الكترونیكی ساخته می شوند مداربسته: كمیته برگزار كننده بازی های المپیك و پارا المپیك ۲۰۲۰ توكیو از سال ۲۰۱۷ مشغول جمع آوری زباله های الكترونیك است تا با بازیافت فلزات گرانبهای آنها مدال های این رویداد ورزشی را بسازد.به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، روند جایگزین كردن گجت های قدیمی با نسخه های نو سبب شده فناوری های دورریز به یك مشكل عظیم تبدیل شوند. البته گاهی اوقات زباله های الكترونیك ثمین هستند و حتی چند پروژه با هدف بازیافت فلزات گرانبها از زباله های دور ریز اجرا شده است. حالا بنظر می رسد برندگان المپیك ۲۰۲۰ میلادی در توكیو باز مدال هایی دریافت می كنند كه از تلفن و دوربین های خرد شده، ساخته شده اند.
«كمیته برگزار كننده بازی های المپیك و پارا المپیك ۲۰۲۰ توكیو» از آوریل ۲۰۱۷ میلادی مشغول جمع آوری موبایل، دوربین و گجت های قدیمی دیگر است تا آنها را خرد و فلزات گرانبهای آنها را بازیافت كند. این فلزات بازیافتی به مدال تبدیل می شوند. درهمین راستا اعلام شده است پروژه مدال تا مارس ۲۰۱۹ میلادی به هدف خود در جمع آوری و بازیافت فلزات می رسد.
در ۱۵۹۴ شهرداری در ژاپن مراكزی برای جمع آوری این نوع زباله ها برگزار شده اند كه تا نوامبر سال قبل حدود ۴۷ هزار و ۴۸۸تن گجت های بازیافتی در آنها جمع آوری شده است.
به طور همزمان بیشتر از ۵ میلیون موبایل باز به ۲۴۰۰ فروشگاه NTT Docomo در سراسر ژاپن تحویل داده شده اند.
در نتیجه تا ژوئن ۲۰۱۸ میلادی مقدار فلز مورد نیاز برای ساخت مدال های برنز جمع آوری شد. همین طور تا اكتبر ۲۰۱۸ میلادی ۹۳.۷ درصد از طلا و ۸۵.۴ درصد از نقره مورد نیاز برای ساخت مدال ها از دستگاه های اهدایی جمع آوری شد.
طرح مدال های المپیك توكیو ۲۰۲۰ در اواسط ۲۰۱۹ میلادی رونمایی می شود.

1397/11/20
23:28:15
5.0 / 5
5115
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته