رئیس صندوق نوآوری خبر داد:

تصویب ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری

تصویب ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری مداربسته: رئیس صندوق نوآوری اظهار داشت: صندوق نوآوری و شكوفایی ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به صندوق های پژوهش و فناوری برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و تحقق اقتصاد دانش بنیان اختصاص داد.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، علی وحدت امروز در مراسم رونمایی از برنامه های صندوق نوآوری و شكوفایی و صندوق های پژوهش و فناوری كه امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر علوم برگزار شد، اظهار داشت: تلاشمان همواره این بوده كه همكاری نزدیكی با صندوق های پژوهش و فناوری برای چابك سازی فرآیند اعطای تسهیلات داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه در صدد هستیم فرآیندهای اعطای تسهیلات، كوتاه تر شود، اضافه كرد: تغییر نگرش روی تمركز زدایی صندوق و استفاده از ابزارهای مالی موجود در كشور برای نمایش خدمات به شركت های دانش بنیان از اهداف ما در مدلهای جدید همكاری با صندوق های پژوهش و فناوری است.
وحدت با اشاره به اینكه تأمین مالی از مباحث دیگری است كه با استفاده از ظرفیت بانك ها برای شركت های دانش بنیان در نظر داریم، افزود: یك بسته مالیاتی از شتابدهنده ها در صندوق نوآوری و شكوفایی آماده شده كه بزودی اجرایی می شود.
رئیس صندوق نوآوری وشكوفایی گفت: ما در صندوق نوآوری و شكوفایی در بخش های مختلف پشتیبانی از توسعه فعالیت شتابدهنده ها به منظور توسعه هسته های فناوری، سرویس های مختلفی را آماده كرده ایم.
وی اظهار داشت: همچون این اقدامات برای شتاب دهنده ها كمك برای ایجاد فضای استقرار، تجهیز فضای شتابدهنده ها و تأمین مالی اولیه برای استقرار هسته های فناور هستند.
وحدت با اشاره به اینكه صندوق های پژوهش و فناوری همكاران صندوق نوآوری و شكوفایی محسوب می شوند، گفت: این صندوق ها می توانند نیاز شركت های متوسط و كوچك را در استان های كشور و در تهران مرتفع كنند تا برای اجرای طرح شأن نیاز مالی نداشته باشند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به همكاری صندوق نوآوری و شكوفایی و صندوق های پژوهش و فناوری اظهار داشت: امیدواریم با این برنامه رونمایی شده، نقش آفرینان در زیست بوم نوآوری به تأثیر گذاری بیشتر برای تحقق اقتصاد دانش بنیان تلاش كنند.
وی اشاره كرد: این همكاری جدید ظرفیتی را به وجود آورده كه صندوق های پژوهش و فناوری علاوه بر نیاز شركت های دانش بنیان نیاز شركت های خلاق، فناور و استارت آپ ها را برطرف كنند.
وحدت با اشاره به مدل همكاری جدید صندوق نوآوری و شكوفایی با صندوق های پژوهش و فناوری اشاره كرد: هدف ما تأمین مالی صندوق های پژوهش و فناوری است كه در این پروسه تسهیل در نظام تأمین مالی شركت های دانش بنیان و فناور، تقویت صندوق های پژوهش و فناوری و صندوق های دانش بنیان بعنوان نهادهای مالی واسط محقق می شود.
وی با اشاره به اینكه مدل تأمین مالی صندوق های پژوهش و فناوری بر طبق ابزارهای تأمین مالی در بعد تسهیلات، تضمین خط اعتباری است، اشاره كرد: اعطای تسهیلات مالی به صندوق های پژوهش و فناوری مطابق با تبصره یك ماده ۵ بوده و از طرف دیگر خط اعتباری به آنها اختصاص می یابد.
وحدت درباب تسهیلات سطح اعتباری به صندوق پژوهش و فناوری، تصریح كرد: در این خصوص پرداخت كارمزد متناسب با هزینه عملیات، تناسب كارمزد پرداختی با نوع تضمین تسهیلات اعطایی صندوق های پژوهش و واسپاری هزینه عملیات، درخواست ارزیابی عقد قرارداد، نظارت و پوشش كامل ریسك از طرف صندوق های پژوهش و فناوری از اركان خط اعتباری به صندوق های پژوهش و فناوری محسوب می شود.
وی درباب مبلغ خط اعتباری تعیین شده از طرف صندوق نوآوری به صندوق های پژوهش و فناوری اظهار داشت: صندوق های پژوهش و فناوری تا سقف ۶ برابر سرمایه تادیه شده را می توانند پرداخت كنند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اشاره كرد: امروز بیشتر از ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری و ۲۱۶ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری اختصاص یافت.

1397/12/19
22:54:53
5.0 / 5
5106
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته