پمپ های نفتی و نیروگاهی شبیه سازی شد

پمپ های نفتی و نیروگاهی شبیه سازی شد مداربسته: با تلاش محققان در كشور شبیه سازی و بهینه سازی انواع پمپ های نفتی و نیروگاهی به منظور پیش بینی جریان پیچیده داخل پمپ با استفاده از تحلیل دینامیكی سیالات صورت گرفت.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تعدادی از متخصصان داخلی كشور با رویكرد تحقیق و توسعه در صنعت نفت و گاز كشور مبادرت به تولیدات تجهیزات نفتی كردند كه این ابزار در صنعت توربو ماشین بیشتر موردتوجه طراحان قرارگرفته است.
محمدحسین هیهات مدیر عامل شركت دانش بنیان تولید كننده این تجهیزات اظهار داشت: این شركت در زمینه تولید نرم افزارهای طراحی، مدل سازی و شبیه سازی در پروسه طراحی و ساخت تجهیزات نیروگاهی و البته تعمیرات پمپ های نفتی مشغول می باشد.
وی با اشاره به این كه این شركت تحقیقاتی تولیدی در دو بخش طراحی هیدرولیكی و طراحی مكانیكی و دینامیك ارتعاشات در حال فعالیت است اظهار داشت: در تجهیزات نفتی و نیروگاهی مشكلات زیاد است كه می توان با روش های عددی خیلی از مشكلات موجود را سریع تر و ارزان تر از روش های آزمایشگاهی- صنعتی حل كرد.
هیهات با اشاره به الكترو موتور شناور پمپیران بیان كرد: الكترو موتور شناور كه ساخته فكر و ذهن ایرانی است، آسنكرون بوده و دارای روتور قفسه سنجابی است.
وی با اشاره به مشخصات فنی این شناور ساخته شده اظهار داشت: نحوه خنك كاری و روكاری الكترو موتور شناور پمپیران، به وسیله روغن انجام می شود و در آب های تمیز و خام بعنوان محرك برای پمپ های شناور به كار می روند.
وی اظهار داشت: شناور تولیدشده با دور ۲۹۰۰ در دقیقه با حداكثر میزان شن مجاز در آب كار می كند. پمپ های شناور چندطبقه با محرك الكتریكی، از دیگر تولیدات گروه تحقیقاتی ما است. این پمپ های شناور، توسط یك پمپ گریز از مركز عمودی است كه بطور مستقیم با موتور الكتریكی شناور كوپله می شود.
وی بابیان اینكه شناور تولیدشده برای پمپاژ آب از چاه های عمیق و نیمه عمیق و كم قطر طراحی شده است، توضیح داد: الكترو موتور، آسنكرون، جریان متناوب و قفس سنجابی است و با آب پر می شود.
این فعال حوزه فناوری؛ اضافه كرد: پمپ، یك یا چندطبقه، تك مكشه، محفظه ای است با برش شعاعی، كه مخصوص نصب عمودی است. به این منظور كه این شناورهای تولیدی، در مواردی بسته به تعداد طبقات و اندازه موتور می تواند به صورت افقی یا مایل باز نصب شود.
وی بیان كرد: پروانه ها پمپ های طراحی شده قابل تراش است و نحوه كار آن به این صورت است كه محفظه مكش موتور و پمپ توسط صافی مكش، پمپ را در مقابل ذرات جامد معلق و در آب حفاظت می كند.
هیأت با اشاره به اینكه این پمپ های طراحی شده قابلیت ورود آب شور و ماسه ای رادارند اظهار داشت: پمپ یك طبقه، معمولاً دارای سوپاپ یك طرفه هستند.
وی با اشاره به كاربردهای این شناور تولیدشده اظهار داشت: توسط پمپ چندطبقه یا تك مكشه می توان آب شرب را تأمین كرد و ضمن آن فرآیندهای صنعتی ازلحاظ آب تأمین می شوند.
این محقق افزود: برداشت آب دریا، برداشت آب از چاه های عمیق، آبیاری، تخلیه آب معادن، جبران فشار (بوستر) طرح های آب رسانی، پمپاژ از مخازن، برداشت آب خام از رودخانه ها و دریاچه سدها،، نیمه عمیق و آتش نشانی از دیگر كاربردهای این شناور تولیدشده است.

1398/01/28
15:37:11
5.0 / 5
5400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته