رئیس پژوهشگاه رویان خبر داد؛

تولید و تكثیر ۲هزار دام با خصوصیات ژنتیكی خوب

تولید و تكثیر ۲هزار دام با خصوصیات ژنتیكی خوب به گزارش مداربسته رئیس پژوهشگاه رویان با اشاره به اینكه مقرر است محققان پژوهشكده زیست فناوری در چارچوب یك شركت دانش بنیان فعالیت كنند، اظهار داشت: آنها درصدد هستند تا ۲هزار دام با خصوصیت های ژنتیك خوب تولید كنند.دكتر عبدالحسین شاهوردی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد برنامه های پژوهشگاه رویان برای شبیه سازی حیوانات و تكثیر حیوانات با ژنتیك خاص اظهار نمود: همكاران در پژوهشكده بیوتكنولوژی اصفهان همواره این مورد شبیه سازی را پیگیر هستند و تجربیاتی در این زمینه دارند.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون این پژوهشكده در صدد است كه تجربیات خویش را در چارچوب یك شركت دانش بنیان عرضه كند، بیان كرد: هم اكنون تكنولوژی و دانشی كه برای شبیه سازی در این پژوهشكده زیست فناوری به دست آمده در خدمت صنعت دامپروری كشور قرار گرفته است.
رئیس پژوهشگاه رویان اضافه كرد: دانش تولید مثل، همانند سازی و تكثیر حیوانات با پتانسیل ژنتیكی خوب مانند شیرآوری بالا، توانمندی خاص مانند دوقلوزایی در این پژوهشكده مورد توجه قرار گرفته كه منجر به تكثیر حیواناتی هم شده است.
وی با اشاره به اینكه لازم است كه به صورت جدی و حرفه ای در زمینه تولید حیوانات شبیه سازی ورود پیدا نماییم، اظهار نمود: از این رو همكاران ما در پژوهشكده زیست فناوری در صدد هستند كه فعالیت های خویش را در چارچوب یك شركت دانش بنیان ارائه نمایند.
شاهوردی تصریح كرد: مقدمات آماده سازی و دریافت مجوزهای اولیه از جهاد دانشگاهی برای دانش بنیان شدن فراهم شده و امیدوار هستیم كه با این روش، شركت خدمات را به صورت حرفه ای برای شبیه سازی مورد پیگیری قرار دهد؛ بدین صورت كه حمایت های دانشی از جانب پژوهشگاه رویان باشد و تولیدات در چارچوب شركت دانش بنیان.
وی با اشاره به اینكه این شركت دانش بنیان به صورت مستقل از پژوهشگاه ولی در كنار رویان فعالیت می كند، بیان كرد: امسال این مبادرت به سرانجام می رسد و به شكل حرفه ای وارد تولیدات خواهد شد.
شاهوردی در مورد برنامه های این شركت اظهار داشت: محققان ما در پژوهشكده در نظر دارند كه بتوانیم دو هزار دام با خصوصیات پتانسیل ژنتیكی خوب مانند شیرآوری بالا و توانمندی خاص را امسال تولید كنیم؛ كار شروع شده ولی زمان می برد. این می تواند بعنوان فاز اول كار باشد.

1398/02/02
22:36:17
5.0 / 5
4926
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته