رئیس پژوهشگاه رویان خبر داد:

آخرین وضعیت راه اندازی موزه علم با همكاری رویان و شهرداری

آخرین وضعیت راه اندازی موزه علم با همكاری رویان و شهرداری مداربسته: رئیس پژوهشگاه رویان از طریق اندازی موزه علم آگاهی داد و اظهار داشت: این موزه كه برای تمامی اقشار جامعه در نظر گرفته شده، امسال با همكاری شهرداری تعیین تكلیف می شود.دكتر عبدالحسین شاهوردی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب راه اندازی موزه علم كه با همكاری پژوهشگاه رویان و شهرداری مقرر است راه اندازی شود، اظهار نمود: راه اندازی موزه علم نیاز به كمك شهرداری دارد؛ ما در این پژوهشگاه یك برنامه مشترك با شهرداری داشتیم.
وی با اشاره به اینكه این موزه به سبب محدودیت منابع مالی متوقف شده است، بیان كرد: پیگیر هستیم و مسئولان شهرداری هم دوست دارند كه این وضعیت تعیین تكلیف شود.
رئیس پژوهشگاه رویان اظهار داشت: امیدوار هستیم كه در سال ۹۸ به جمع بندی برسیم و موقعیت مناسب تری را برای محققان كشور فراهم نماییم.
رئیس پژوهشگاه رویان با اشاره به اینكه قاعدتاً این كار در یكی از پارك های تهران قابل انجام است، بیان كرد: بنا داریم تا این موزه علمی را در یك پارك جهت آشنایی مردم با مسائل علمی راه اندازی نماییم.
شاهوردی اضافه كرد: ما می توانیم مثلاً ساختمانی شبیه بدن انسان طراحی نماییم تا بازدید كنندگان از درون این ساختمان با بدن انسان و عملكردهایش آشنایی پیدا كنند.
به گفته وی، همین طور این می تواند روشی باشد كه دانش آموزان درس هایی كه در ارتباط با فیزیولوژی و آناتومی بدن یاد می گیرند را به صورت واضح از نزدیك ببینند.
وی با اشاره به اینكه این ایده را می توان حتی در حد یك سلول گسترش داد، اظهار داشت: همین طور می توان با طراحی ساختمانی شبیه یك سلول، وارد جزئیات سلول شد تا از نزدیك با عملكردهای یك سلول آشنا شد.
شاهوردی با اشاره به اینكه البته می توان ایده های زیادی را در زمینه بیولوژی، پزشكی و صنعتی مطرح نمود، گفت: حالا این طرح با استقبال روبرو شده است و نهادهای مختلفی مانند آموزش و پرورش و … می توانند این مساله را عملی كنند تا بدین وسیله مسائل نظریه را در سطح علمی گسترش داد و درك بیشتری از مباحث به وجود آید.


منبع:

1398/02/07
16:14:21
5.0 / 5
4920
تگهای خبر: علم , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته