پمپ درون چاهی برای بازیافت ثانویه نفت سنگین تولید شد

پمپ درون چاهی برای بازیافت ثانویه نفت سنگین تولید شد به گزارش مداربسته یك شركت دانش بنیان موفق به تولید پمپ های میله ای مكشی جهت بازیافت ثانویه نفت سنگین و نیمه سنگین از چاه های نفت كشور شد.به گزارش مداربسته به نقل از مهر به نقل صندوق نوآوری و شكوفایی، حامد گرامی، مدیر عامل یك شركت دانش بنیان اظهار داشت: محصول دانش بنیانی كه بابت آن از صندوق نوآوری و شكوفایی تسهیلات دریافت كردیم پمپ درون چاهی میله ای مكشی است كه برای استخراج نفت از چاه هایی كه گرفتار افت تولید شده اند، استفاده می شود.
وی اضافه كرد: این پمپ های میله ای مكشی جهت بازیافت ثانویه نفت سنگین و نیمه سنگین طراحی شده اند و با ایجاد مكش در داخل ستون چاه، سبب به وجود آمدن اختلاف فشار شده و نفت را از درون چاه تخلیه می كنند.
گرامی با اشاره به اینكه هم اكنون در فاز تولید انبوه این محصول هستیم، تصریح كرد: تسهیلاتی كه از صندوق نوآوری و شكوفایی دریافت كردیم، مربوط به نمونه سازی بود كه كار نمونه سازی با موفقیت تست شد و الان در فاز تولید انبوه آن هستیم. در این راستا دو پمپ در چاه های اهواز و آب تیمور مستقر شده و در حال ساخت سومین پمپ برای میادین غرب كارون هستیم.
وی درباره واردات در این عرصه هم با اشاره به اینكه هم اكنون از كشور چین واردات داریم، اظهار نمود: متأسفانه ظرفیت خط تولید ما آنقدر نیست كه نیاز داخل را تأمین نماییم و بهترین كار هم اكنون این است كه نیاز صددرصد داخل را تأمین نماییم و بعد وارد حوزه صادرات شویم.
گرامی درباره برآورد مهلت زمانی برای تأمین كامل نیاز داخل كشور اظهار داشت: این مورد بستگی به نقدینگی شركت دارد؛ نیاز به زیرساختی داریم كه حجم تولید را بالا ببریم و این زیرساخت نیاز به سرمایه دارد. در همین راستا درصدد هستیم از صندوق نوآوری و شكوفایی برای تقویت خط تولید تسهیلات دریافت نماییم. اگر بتوانیم موفق به دریافت تسهیلات مناسب از صندوق نوآوری و شكوفایی شویم، ظرف یك سال آینده می توانیم نیاز داخل را به صورت صد در صدی پاسخگو باشیم.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان درباره برابری پمپ های میله ای مكشی ساخت این شركت با مشابه خارجی آن، اظهار داشت: نمونه های خارجی عمدتاً آمریكایی و چینی هستند كه به لحاظ كیفیت، محصول ما چیزی كم از محصول خارجی ندارد، در عین حال مزیت ما این است كه مشتری دقیقاً نیاز خویش را به ما می گوید و ما تولیدمان را با نیاز آنها متناسب می نماییم.
وی با اشاره به اینكه ساختار چاه های نفتی ایران با چاه های نفت در آمریكا و چین متفاوت می باشد و بنابراین ادواتی كه ما استفاده می نماییم هم متفاوت می باشد، اظهار داشت: چاه های نفت ما برخلاف چاه های نفت آمریكا، كانادا و چین، دارای فشار بالا است و همین دلیل به لحاظ ایمنی، از ادواتی استفاده شده كه متناسب با فشار بالای چاه های كشور طراحی شده است در حالیكه محصولات قبلی این خصوصیت را نداشتند چون بومی كشور مبدا بودند و برای شرایط ایران ساخته نشده بودند.

1398/02/22
14:36:04
5.0 / 5
5214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته