تجهیز دانشگاه پزشكی ایران به دستگاه تحریك الكتریكی فراجمجمه ای

تجهیز دانشگاه پزشكی ایران به دستگاه تحریك الكتریكی فراجمجمه ای مداربسته: دانشكده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی ایران با هدف ترویج دانش علوم شناختی و كمك به تامین تجهیزات و ابزارهای مراكز علمی به دستگاه تحریك الكتریكی فراجمجمه ای مجهز شد.به گزارش مداربسته به نقل از ستاد توسعه علوم شناختی، روش تحریك الكتریكی فراجمجمه ای دارای كاربردهای بالینی و توانبخشی بوده و با عنایت به نتایج حاصل از تاثیر مثبت این روش درمانی، امروزه تحقیقات گسترده ای در شناخت نحوه اثر آن، افزایش كارایی و اثرگذاری و همینطور امكان بكارگیری آن برای درمان دیگر بیماری ها و اختلال های عصبی-شناختی در حال اجرا می باشد.
طرح ساخت دستگاه تحریك الكتریكی متمركز فراجمجمه ای با حمایت ستاد علوم شناختی، در دانشكده مهندسی پزشكی دانشگاه صنعتی امیركبیر شروع شد و یكی از روش های مورد مطالعه برای درمان اختلالات شناختی و انواع بیماری ها است كه نتایج حاصل از انجام آزمایش های آن، تابحال بسیار امیدوار كننده می باشد.
در این روش، دو یا چند الكترود بر روی پوست سر قرار می گیرد و جریان الكتریكی بسیار ضعیفی درحد یك تا دو میلی آمپر به سر اعمال می شود و نواحی مغزی بین این دو الكترود را تحریك می كند.
دانشكده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی ایران هم با حمایت ستاد به دستگاه تحریك الكتریكی فراجمجمه ای مجهز شد. برپایه برنامه ریزی ستاد توسعه علوم شناختی مقرر است در آینده نزدیك دو دستگاه تحریك الكتریكی فراجمجمه ای در اختیار دیگر مراكز تخصصی قرار گیرد.


منبع:

1398/03/11
16:06:10
5.0 / 5
4964
تگهای خبر: دانشگاه , دستگاه , علم , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته