توسط محققان كشور ؛

مولتی ویتامین ویژه بانوان ایرانی به تولید انبوه رسید

مولتی ویتامین ویژه بانوان ایرانی به تولید انبوه رسید مداربسته: پژوهشگران كشور موفق به تولید قرص مكمل مولتی ویتامین مینرال حاوی ید، ویژه دوران حاملگی و شیردهی، شدند.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، قرص مكمل مولتی ویتامین مینرال حاوی ید، ویژه دوران حاملگی و شیردهی، توسط یك شركت داروسازی دانش بنیان تولید و در سراسر كشور توزیع شد.
فرمولاسیون اختصاصی این محصول به پیشنهاد اساتید دانشگاه و پژوهشكده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و برمبنای مطالعات گسترده بر روی نوع و كیفیت تغذیه بانوان ایرانی (میانگین فلات قاره ایران) طراحی شده و با استفاده از بهترین مواد اولیه اروپایی و بعد از گذراندن آزمایشات كنترل كیفی دقیق برمبنای آخرین استانداردهای روز دنیا، موفق به ستاندن مجوز ساخت و توزیع از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی شده است.
از مزایای ویژه این قرص مولتی ویتامین می توان به تأمین میزان ید مورد نیاز جنین در دوران حاملگی و شیردهی اشاره نمود. ید، عنصر ضروری برای رشد و تمایز سلول های عصبی خصوصاً در دوران جنینی است كه كمبود آن در دوران بارداری، منجر به اختلالات عصبی و عقب ماندگی ذهنی و كاهش ضریب هوشی نوزادان می شود و در دوران حاملگی و شیردهی می بایست حتما بوسیله قرص های مكمل حاوی ید تأمین شود.
پیش از این نیز قرص یدوفولیك برمبنای سفارش انجمن های غدد، زنان و پریناتولوژی توسط این شركت دانش بنیان تولید و در سراسر كشور بعنوان تنها قرص مكمل یاری ید توزیع شد. برمبنای سفارش انجمن های غدد و زنان و پریناتولوژی، استفاده روزانه یك عدد قرص یدوفولیك از ۳ ماه قبل از حاملگی تا اختتام ماه سوم و نیز مصرف روزانه یك عدد قرص آی ویتا از ماه چهارم حاملگی تا اختتام دوران شیردهی، سبب پیش گیری از اختلالات و عقب ماندگی ذهنی نوزادان و افزایش ضریب هوشی كودكان می شود.
تولید بومی این فراورده دانش بنیان كه در داروخانه های سراسر كشور عرضه شده است، از خروج ارز از كشور جلوگیری و نیاز تغذیه ای بانوان كشور را با قیمت بسیار مناسب تأمین می كند.


منبع:

1398/04/10
21:25:15
5.0 / 5
5001
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته