سرمایه گذاری دولت كانادا برای تولید اسكناس ضدجعل با فناوری نانو

سرمایه گذاری دولت كانادا برای تولید اسكناس ضدجعل با فناوری نانو مداربسته: یك شركت كانادایی پروژه ای 5 ساله جهت استفاده از فناوری نانو در افزایش ایمنی اوراق بهادار را آغاز نموده و مقرر است در این پروژه فناوری ویژه ای برای ضدجعل كردن اسناد مهم و اسكناس ها ارائه شود.به گزارش مداربسته به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، سی بی ان نانوتكنولوژیز (CBN Nano Technologies) در مراحل اولیه یك پروژه پنج ساله قرار دارد پروژه ای كه در آن مقرر است از فناوری نانو برای افزایش ایمنی محصولات استفاده شود، محصولاتی نظیر پاسپورت و اسكناس می توانند با كمك فناوری نانو ضدجعل شوند.
شركت سی بی ان معتقد می باشد كه سرمایه گذاری در فناوری نانو می تواند جعل را بسیار دشوار كند برای مثال، با قراردادن مواد میكروسكوپی با ابعاد كوچك در اسكناس یا دیگر اسناد مهم می توان این اوراق بهادار را به شكلی محفاظت كرد كه این مواد تنها با استفاده از اسكنرهای ویژه قابل مشاهده باشد اسكنرهایی كه توسط بازرسان بسادگی قابل استفاده می باشد.
دولت فدرال نگاه ویژه ای به این فناوری دارد؛ از ین جهت، بتازگی ۴۰ میلیون دلار برای تحقیق و توسعه بوسیله نوآوری راهبردی سرمایه گزاری نموده است. در مجموع شركت سی بی ان می خواهد تا ۲۱۲ میلیون دلار روی این حوزه سرمایه گذاری كند تا در نهایت فناوری ضدجعل در مقیاس و دقت اتمی روی اوراق بهادار استفاده گردد.
هدف نهایی در این پروژه، ایجاد خاصیت هایی با پیچیدگی بالا در اوراق است، بطوریكه تنها با میكروسكوپ بتوان این خاصیت ها را مشاهده كرد، آن هم نه یك میكروسكوپ معمولی بلكه ابزاری كه بسیار ویژه باشد. به اعتقاد مسئولان این شركت، فناوری نانو می تواند دستاوردهایی برای اوراق بهادار داشته باشد بطوریكه این اوراق غیرقابل جعل شوند. هرچند هنوز تحقیقات در این عرصه در مراحل اولیه است و نتایج آن هنوز معین نمی باشد.
شركت سی بی ان انتظار دارد تا طی سال های آتی نیروی انسانی خودرا تقویت كند، طی یك سال قبل این شركت موفق شده بعضی از متخصصان كانادایی را كه در آمریكا در این عرصه فعالیت دارند به شركت جذب نماید و در واقع به نوعی، متخصصان را باردیگر به كانادا بازگرداند، كسانی كه پیش تر به آمریكا رفته بودند. مسئولان این شركت معتقدند كه طی ۵ سال آتی این روند ادامه خواهد داشت و نیروهای انسانی كارآمد و متخصص بیشتر در حوزه های مختلف جذب این شركت خواهند شد.


منبع:

1398/05/07
22:52:36
5.0 / 5
5260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته