دژپسند در مجلس:

تشكیل شركت های دانش بنیان نباید درگیر قوانین دست و پاگیر شود

تشكیل شركت های دانش بنیان نباید درگیر قوانین دست و پاگیر شود به گزارش مداربسته، وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: دستگاه ها نباید فرایند تشكیل شركت های دانش بنیان را درگیر قوانین دست و پا گیر كنند.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی دستاوردها و مشكلات شركت های دانش بنیان گفت: ما شكل گیری اقتصاد هوشمند را پیگیری كرده ایم كه این كار می تواند در عبور از خیلی از مشكلات به ما كمك نماید.
وی با اشاره به اینكه یكی از طریق های موثر برای مبارزه با فساد، شكل گیری اقتصاد هوشمند است، اشاره كرد: در ذیل اقتصاد هوشمند، شفافیت و محیط شیشه ای به صورت كامل شكل می گیرد و در یكی دیگر از ابعاد اقتصاد هوشمند، شركت های دانش بنیان هستند كه كمك قابل توجهی به حل مشكلات كشور می كنند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه یكی از لوازم اجتناب ناپذیر در اقتصاد هوشمند، شكل گیری اقتصاد دانش بنیان است، گفت: استارت آپ ها نقش محوری و كلیدی در اقتصاد هوشمند دارند و كاركرد انسان در مقوله اقتصاد هوشمند با كاركرد انسان در اقتصاد دیجیتالی، الكترونیكی و سنتی متفاوت می باشد.
دژپسند بیان كرد: ما در یك سال گذشته، برای رفع مشكلات شركت های دانش بنیان جلسات مستمری را برگزار كرده ایم و سند مهم بانكداری دیجیتال را نهایی و به بانك ها الحاق كردیم و سند استراتژیك و نقشه راه اقتصاد هوشمند هم در آستانه نهایی شدن است كه در این نقشه، جایگاه ویژه ای برای استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان قائل شده ایم.
وی با اشاره به اینكه تأمین نیازهای شركت های نوپا و دانش بنیان در دستور كار ماست، اظهار داشت: یكی از اشكالات جدی شركت های دانش بنیان محیط كسب و كار و رویه سختی است كه در اعطای مجوز به این شركت ها وجود دارد و دستگاه ها نباید فرایند تشكیل شركت های دانش بنیان را درگیر قوانین دست و پا گیر كنند. ما در وزارت امور اقتصادی و دارایی آماده ایم هر اقدامی را برای حل این مشكلات در دستور كار خود قرار دهیم.

1398/09/19
22:03:09
5.0 / 5
4300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته