استفاده از پتانسیل های دانشی برای رفع مشكلات صنعت فولاد

استفاده از پتانسیل های دانشی برای رفع مشكلات صنعت فولاد به گزارش مداربسته تفاهم نامه ای در جهت استفاده از پتانسیل های دانشی موجود در دانشگاه برای برطرف سازی چالش های موجود در صنعت فولاد و طی مسیر ایده تا تجاری سازی منعقد شد.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم نامه همكاری میان ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تهران و یك شركت فولادی با هدف بسترسازی برای حركت به سمت تحول دیجیتال در صنعت فولاد كشور به امضا رسید.
اقتصاد دانش بنیان بعنوان سنگ بنای نقشه جامع علمی كشور و محور سیاست های كلان اقتصادی در توسعه پایدار و همه جانبه تعریف می شود. از سوی دیگر بستر اجرائی شدن اقتصاد دانش بنیان، به مارپیچ سه گانه دولت، صنعت و دانشگاه گره خورده است و هر زمانی كه این سه عنصر اصلی توسعه و پیشرفت به نحوه هدفداری در كنار هم قرار گرفته اند، از حصول توسعه پایدار اطمینان حاصل شده است.
برای دستیابی به توسعه پایدار در صنعت فولاد، توافق بر تاسیس مركز نوآوری مبتنی بر اقتصاد تحول دیجیتال حاصل شده است. در همین راستا، ایجاد و توسعه استارت آپها و شركت های مبتنی بر تحول دیجیتال در صنعت فولاد در این مركز نوآوری با انعقاد تفاهم نامه ای بین ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تهران و شركت فولاد مباركه اصفهان محقق می شود.
هدف از امضای این تفاهم نامه، «پاسخگویی به اهداف و نیازهای فولاد مباركه برای ورود به حوزه تحول دیجیتال»، «ایجاد بازوهای تحقیقاتی و اجرایی وابسته به زنجیره ارزشی مجتمع فولاد مباركه، در عین استقلال از بدنه اصلی»، «استفاده از پتانسیل های دانشی موجود در دانشگاه برای برطرف سازی چالش های موجود در صنعت فولاد و طی مسیر ایده تا تجاری سازی» و «بسترسازی برای حركت به سمت تحول دیجیتال در صنعت فولاد كشور» است.
همچنین «ایجاد و توسعه هسته ها و استارت آپهای در رابطه با تحول دیجیتال در صنعت فولاد با تمركز بر زنجیره ارزشی فولاد مباركه»، «همكاری برای پاسخگویی به نیاز فولاد مباركه برای هم سو شدن با توسعه پایدار صنعت فولاد در حوزه تحول دیجیتال»، «همكاری در زمینه ایجاد و توسعه زیرساختهای پژوهشی، آزمایشگاهی و سایر زیر ساخت های در رابطه با توسعه پایدار صنعت فولاد»، «بهره گیری از ظرفیت های علمی و اجرایی سه طرف با هدف تولید و توسعه دانش فنی در رابطه با توسعه پایدار صنعت فولاد و تبدیل آن به فناوری قابل انتقال» همچون زمینه های همكاری طرفین خواهد بود.
ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در این تفاهم نامه متعهد شده است كه مشاركت در ساختار حاكمیتی مركز نوآوری، عرضه حمایت های مالی لازم برای تجهیز فضای مركز نوآوری، حمایت های مالی لازم از راه گرنت به استارت آپهای مستقر در مركز نوآوری جهت رشد و به ثمر رسیدن محصولات آنها و فراهم كردن زیرساختارهای قانونی لازم برای پشتیبانی از استارت آپهای مركز نوآوری در رابطه با تحول دیجیتال در صنعت فولاد كشور را محقق كند.

1398/10/25
16:50:36
5.0 / 5
4331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته