تولید آجر از خاكستر آتشفشان

تولید آجر از خاكستر آتشفشان مداربسته: در فیلیپین از تركیب خاكستر آتشفشان با دور ریز پلاستیك و سیمان نوعی آجر تولید شده كه برای بازسازی خانه های ویران شده در اثر فوران آتشفشان به كار می رود.


به گزارش مداربسته به نقل از دیلی میل، آتشفشان تال در فیلیپین در ماه جاری فوران كرد و جریانی ۹ مایلی از خاكستر را به هوا فرستاد كه در شهرهای اطراف پراكنده شد. حالا مقامات محیط زیستی این كشور بقایای خاكستر را با دورریز پلاستیك تركیب كرده اند تا آجرهایی بسازند كه با محیط زیست این كشور، مشكلات مداوم آن با آلودگی ها و بلایای طبیعی سازگار باشد.
درهمین راستا خاكستر آتشفشان با شن، سیمان و پلاستیك دورریز تركیب شد. بگفته مقامات با این شیوه می توان روزانه ۵ هزار آجر تولید كرد تا قسمت هایی از شهرهای ویران شده به سبب فوران آتشفشان را بازسازی كرد. آتشفشان تال در ۱۲ ژانویه فوران كرد و حدود ۱۲۹ هزار نفر به سبب این رویداد مجبور به تخلیه محل سكونت خود شدند. فواره هایی از مواد مذاب در دریاچه نزدیك كوه سرزیر شد و از طرف دیگر انبوهی خاكستر در آسمان دیده می شد. ابرهای خاكستر حتی به مانیل پایتخت فیلیپین نیز رسیدند و سبب تعطیلی فرودگاه و لغو چند صد پرواز هوایی شدند.منبع:

1398/11/04
16:33:25
5.0 / 5
4605
تگهای خبر: تولید , مواد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته