تركیب شیمی درمانی و پرتودرمانی برای درمان سرطان

تركیب شیمی درمانی و پرتودرمانی برای درمان سرطان مداربسته: در شرایطی كه هیچ درمان قطعی برای مقابله با سرطان وجود ندارد، تعدادی از محققان فرانسوی با تركیب دو روش پرتودرمانی و شیمی درمانی به موفقیت های تازه ای دراین زمینه رسیده اند.به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، در روش شیمی درمانی داروهایی شیمیایی برای نابودی تومورهای سرطانی به درون بدن تزریق می شوند كه یكی از متداول ترین آنها داروی سیس پلاتین است كه پیوند آن با دی ان ای تومور موجب نابودی سلول سرطانی می شود.
از سوی دیگر، پرتو درمانی یا فتودینامیك درمانی مبتنی بر انتقال مجموعه فلزاتی به درون بدن و سپس پخش كردن آنها بوسیله تابش اشعه لیزر است. با این كار حجم زیادی اكسیژن در بدن آزاد می شود كه روند نابودی سلول های سرطانی را تسهیل می كند.
محققان فرانسوی با تركیب این دو روش درمانی، دارویی به نام Ru-Pt را ابداع نموده اند كه حاوی داروی شیمی درمانی سیس پلاتین و نیز ماده شیمیایی دیگری به نام فنیل بوتیرات است كه تاثیر سیس پلاتین را تقویت می كند. برای تقویت بخش پرتودرمانی هم از تركیب فلزی روتنیم II استفاده شده است.
در بررسی های انجام شده این تركیبات اختلالی در كار یكدیگر ایجاد نكرده اند و تابش اشعه لیزر بر روی آنها تنها موجب فعال شدن بخش فلزی شده است. پژوهشگران می گویند این روش درمانی برای نابودی تومورهای سرطانی تا ده برابر مؤثرتر از استفاده از دو روش درمانی پرتو درمانی و شیمی درمانی به صورت مجزا است.


منبع:

1398/12/26
23:15:39
5.0 / 5
3408
تگهای خبر: دانشگاه , علم , لیزر , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته