معاون دانشگاه آزاد خبر داد:

اجرای 9 طرح فناورانه در دانشگاه آزاد برای مقابله با كرونا

اجرای 9 طرح فناورانه در دانشگاه آزاد برای مقابله با كرونا مداربسته: معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از اجرای 9 طرح فناورانه در دانشگاه آزاد برای كمك به مقابله و درمان ویروس كرونا در آینده نزدیك آگاهی داد.به گزارش مداربسته به نقل از دانشگاه آزاد، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: جلسه دیدار نوروزی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه با محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به صورت ویدئو كنفرانس اجرا شد.
وی با اعلان اینكه در این نشست یك بحث تحلیلی از شرایط دنیا در دوره شیوع ویروس كرونا عنوان شد، اظهار داشت: امروز جهان در حال تجربه یك تحول جدی در حوزه علم و فناوری است و بنظر می رسد این اتفاق می تواند آغاز یك برنامه ریزی برای ایجاد تحول و جهش جدید باشد.
وی با اعلان اینكه طلیعه ایجاد فناوری های امروز دنیا از پرتاب ماهواره اسپوتنیك توسط روسیه به فضا آغاز شد، اظهار داشت: در آن زمان شرایطی در دنیا حاكم شد كه كشورها به شكل خاصی آغاز به برنامه ریزی برای ایجاد فناوری و تكنولوژی كردند. امروز شرایط پیش آمده درجهان به سبب شیوع ویروس كرونا شبیه این اتفاق است.
دهقانی فیروزآبادی تاكید كرد: اگر ما در كشور با یك نگرش بلند نظرانه به این قضیه نگاه نماییم این شرایط می تواند آغاز جهش جدید در حوزه فناوری باشد. چونكه امروز تمام دنیا در یك خط ایستاده اند.
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با اعلان اینكه در جلسه امروز نگاه به حاكمیت و شیوه های حكمرانی در جهان پسا كرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: همین طور اداره كل های این معاونت گزارشی از كارهای خود در سال قبل و به خصوص در یك ماه اخیر برای مقابله با شیوع ویروس كرونا ارائه دادند.
وی با اعلان اینكه در اپیدمی بیماری كورنا یك وجه مهم، بخش فناوری است، گفت: معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری برای كمك به مقابله و درمان ویروس كرونا اقداماتی مهمی را در یك ماه گذشته انجام داده كه گزارش آن امروز به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شد.
وی با اعلان اینكه از بیستم اسفندماه سال قبل بیش از ۱۴۰ طرح فناوری در حوزه مقابله با ویروس كرونا در یك كمیته متمركز در پارك علم و فناوری بررسی شده است، اظهار داشت: بیش از ۱۰ جلسه برگزار شده و با ارزیابی های صورت گرفته، ۹ طرح در این عرصه برگزیده شد كه در آینده نزدیك تجاری سازی می شود.
وی اضافه كرد: همین طور در این نشست مواردی همچون آموزش مجازی فناوری، بررسی چالشهای فناوری در مراكز رشد به صورت مجازی و … مورد بررسی قرار گرفت.


منبع:

1399/01/20
19:25:28
5.0 / 5
3052
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته