كنترل قند خون دیابتی ها با چشمك زدن !

كنترل قند خون دیابتی ها با چشمك زدن ! مداربسته: پژوهشگران كره ای نوعی لنزچشمی ساخته اند كه می تواند قند خون را رصد كند و حتی  دارو نیز به بدن انسان منتقل كند.



به گزارش مداربسته به نقل از دیلی میل، لنزهای چشمی هوشمندی ابداع شده که به افراد دیابتی اجازه می دهد فقط با چشمک زدن سطح گلوکز قند خون شان را کنترل کنند. این لنز مایع موجود در چشم را رصد می کند و گزارش های مربوط به آنرا بطور بی سیم به اشتراک می گذارد.
محققان دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ در کره جنوبی این لنز را بعنوان جایگزینی برای تست قند خون ساخته اند. همین طور با کمک نسخه های آتی این لنزها که ازراه دور کنترل می شوند و بی سیم هستند می توان داروها را بطور مستقیم به چشم منتقل کرد. این دستگاه مجهز به فناوری تراشه ای است که قند خون رگ های پشت پلک را رصد می کند و در صورت اضطرار به کاربر آگهی می دهد. پژوهشگران ادعا می کنند این تکنولوژی جدید می تواند علایم مبتلاشدن به دیابت را رصد و به درمان آن کمک نماید.
این لنز روی خرگوش ها آزمایش شد و به روشی غیر تهاجمی گلوکز خون آنها را رصد کرد. همین طور بطور کنترل شده و بی سیم دارویی نیز به بدن آنها رساند. «دو هی کئوم» محقق ارشد این پژوهش می گوید: این اختراع را می توان برای انتقال دارو بوسیله چشم و درمان «رتینوپاتی دیابتی»( diabetic retinopathy) استفاده نمود. این بیماری در نتیجه آزار دیابت به رگ های خونی پشت چشم به وجود می آید.
او در این زمینه می افزاید: لنزهای هوشمند برای رصد مداوم گلوکز مناسب می باشد.


منبع:

1399/02/06
14:25:41
5.0 / 5
2782
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته