سفارت ایران در رم:

مسافرانی كه گواهی سلامت ندارند به مبدا بازگردانده می شوند

مسافرانی كه گواهی سلامت ندارند به مبدا بازگردانده می شوند به گزارش مداربسته سفارت ایران در رم اعلام نمود: مسافران و هموطنان ایرانی كه عازم ایران می شوند، در صورت عرضه نكردن گواهی سلامت و نتیجه تست عدم مبتلا شدن به كووید ۱۹ حین ورود، به مبدا پرواز بازگردانده می شوند.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، سفارت ایران با صدور اعلاعیه ای بهداشتی برای مسافران ورودی به ایران از آنان خواست به دستورالعمل صادره از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه نمایند.
براساس این دستورالعمل، ارائه نتیجه تست عدم مبتلاشدن به کووید۱۹ (PCR) برای اتباع خارجی که متقاضی ورود به کشور می باشند، به زبان انگلیسی(و یا گواهی به زبان محل ممهور به مهر وضعیت سلامت توسط نمایندگی) الزامی است و در صورت عدم ارائه گواهی سلامت حین ورود، این دسته از مسافران به مبدأ پرواز بازگردانده می شوند. ضمن اینکه نباید از مدت زمان صدور گواهی یاد شده بیش از ۹۶ ساعت گذشته باشد.
سفارت ایران در رم در این اطلاعیه اضافه کرد: اگر حین ورود، مدت اعتبار گواهی صادر شده (۹۶ ساعت) به سبب طول مدت سفر یا سایر دلیلهای سپری شده باشد، نیازی به دریافت مجدد تست نبوده و فقط بعد از غربالگری و ارزیابی های بالینی حین ورود و در صورت علامت دار بودن، تست مجدد صورت خواهد گرفت و تا زمان تعیین تکلیف نتیجه آزمایش در محل تعیین شده، این افراد قرنطینه می شوند. اگر جواب تست مثبت باشد، حداکثر تا ۱۴ روز باید در قرنطینه تعیین شده اسکان داشته باشند و کلیه هزینه های اقامت و تست مجدد برعهده مسافر خواهد بود.
طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، از ایرانیان متقاضی بازگشت به کشور که طول مدت اقامت آنها در خارج از کشور در زمان ورود بیش از ۲ هفته گذشته باشد، هم گواهی سلامت به زبان انگلیسی (و یا گواهی به زبان محل ممهور به مهر وضعیت سلامت توسط نمایندگی) در خصوص عدم مبتلاشدن به کووید ۱۹ دریافت می شود.
در صورتی که به دلیلهای موجه با تشخیص نمایندگی های مورد اشاره در کشور مبدأ امکان دریافت تست PCR مقدور نبود، خطوط هواپیمایی بطور مشروط می توانند این مسافران را پذیرش نموده و به محض ورود و بدون توجه به علائم بالینی، تست کووید ۱۹ گرفته می شود. همین طور ارائه تعهدنامه کتبی جهت قرنطینه خانگی تا زمان تعیین تکلیف جواب آزمایش الزامی است. بدیهی است در صورت مثبت بودن جواب آزمایش یا بازگشت علائم بیماری، طول مدت قرنطینه خانگی باید تا ۱۴ روز افزایش یابد. هزینه انجام تست و قرنطینه احتمالی برعهده مسافر می باشد.
در ادامه اطلاعیه سفارت ایران در رم آمده است: درباب مسافران ورودی ایرانی و خارجی (حتی در صورت دارا بودن گواهی سلامت)، غربالگری حین ورود صورت خواهد گرفت. در صورت علامت دار بودن و به تشخیص تیم بهداشتی مستقر در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی، به مراکز درمانی و تشخیصی از پیش تعیین شده ارجاع شده و پیگیری بعد از ورود تا ۱۴ روز بعد از بازگشت انجام می شود.
براساس این گزارش، همه مسافران متقاضی ورود به کشور باید فرم خود اظهاری را بعد از دریافت از شرکت هواپیمایی، قبل یا حین پرواز تکمیل کرده و به نماینده آن شرکت تحویل دهند. شرکت هواپیمایی هم موظف است در صورت درخواست پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی، فهرست مسافران پرواز و فرم های خوداظهاری را در اختیار آنها قرار دهد.
برمبنای رویه های از پیش تعیین شده، کلیه متقاضیان خروج از کشور هم باید قبل از خروج در یکی از مراکز جامع خدمات سلامت یا در فرودگاه مورد ارزیابی بالینی پزشک و مراقب سلامت قرار گیرند. در صورت درخواست کشور مقصد یا مسافر، گواهی سلامت صادر می شود.
در کشورهایی که گواهی سلامت به زبان انگلیسی صادر نمی گردد، لازم است مهر "وضعیت سلامت" با مضمون «صحت صدور گواهی سلامت و عدم بیماری تایید می شود» به زبان فارسی و یا انگلیسی تهیه و گواهی سلامت افراد را به مهر مزبور و مهر ژلاتینی کنسولی و بدون دریافت تعرفه ممهور کنند.منبع:

1399/05/23
23:55:56
5.0 / 5
2139
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته