جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا

روحانی: در ۷ ماه گذشته با وجود كرونا و تحریم، هیچ كسی به كمك ما نیامد

روحانی: در ۷ ماه گذشته با وجود كرونا و تحریم، هیچ كسی به كمك ما نیامد رئیس جمهور خطاب به مردم ایران اظهار داشت: امكان دارد این سخن من دردناك باشد اما ما در این هفت ماه سختی كه از ویروس كرونا و تحریم داشته ایم، هیچ كس به كمك ما نیامد. آمریكا كه شرورتر از این حرف ها است، نیامد بگوید تا زمانی كه كرونا هست تحریم ها را بردارم، اگر یك جو عقل داشت و به تاریخ خودش می اندیشید این كار را می كرد اما در این هفت ماه تحریم های جدید را هم بر ما تحمیل كرد.


به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، با اشاره به اینکه عده ای ضد انقلاب می خواهند با استفاده از شرایط کرونا میان نان و جان مردم فاصله بیاندازند، اظهار نمود: نان و جان مردم جدا از هم نیست. همان جا که در نانوایی با ماسک نان می خرید یعنی نان و جان کنار هم هستند. ماه رمضان شد عده ای گفتند می خواهند مراسم بگیرند؛ ما گفتیم با رعایت اصول بهداشتی مراسم ها می تواند برگزار گردد.
وی افزود: وقتی گفتیم ویروس را باید شکست دهیم یعنی هم سلامت باشد هم کار باشد. عده ای ضد انقلاب هر موضوعی که می شود می خواهند کشور تعطیل شود؛ محرم شد، کنکور شد، شروع سال تحصیلی مدارس شد، بازگشایی کارخانه ها شد آنها شروع می کنند.
روحانی اظهار داشت: روز گذشته در رسانه های خارجی جنجال راه انداختند که متخصصان می گویند مدارس باید تعطیل باشد و مخالف بازگشایی مدارس هستند اما وزیر آموزش و پرورش به زور می خواهد مدارس را باز کند؛ نه خیر همه موافق هستند.
رئیس جمهور تصریح کرد: در همه مراحل و مناسک مذهبی و همینطور فعالیت فرهنگی و اقتصادی همواره این اصل را مد نظر قرار می دهیم، گفتمان ما گفتمان سلامت است، سلامت با فعالیت. گفتمان ضد انقلاب سلامت منهای فعالیت است.
وی افزود: اگر ضد انقلاب دلسوز بود یک مرتبه می گفت آمریکا ضد ایران دارد جنایت می کند و در دوران کرونا هم دارو را برای ایران تحریم کرده است. اگر شما دلسوز مردم ایران هستید باید بدانید که ملت ایران تحت فشار تحریم است اما در خارج نشسته اید، به کار خود می رسید و در اذهان عمومی مردم ایران تشویش می کنید.
وی با اشاره به اینکه سلامت برای ما اصل است اظهار داشت: در کنار سلامت باید همه فعالیت هایمان را انجام دهیم. امروز همه کشورها هم همین راه را می روند. دیگر هیچ کشوری نیست که بگوید مدرسه، دانشگاه، فروشگاه و... باید تعطیل باشد. همه جا باز است اما همواره بر اصول بهداشتی تاکید می نماییم.
رئیس جمهور با اشاره به بازگشایی مدارس و سال تحصیلی جدید خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش ما باید باقی بماند مشکل ما تنها یک ویروس نیست؛ مسئله سلامت است؛ سلامت جسم، روح و معنویت مردم باید سر جایش باشد. شما بگویید بچه ها امروز مدرسه نروند. امکان دارد در جهت مبارزه با کرونا قدم مثبتی باشد ولی نسبت به سلامت آنها قدم مثبتی نیست. هفت ماه است بچه ها را در خانه نگه داشته ایم. ماندن بچه ها در خانه عذاب و مشکل است.
وی افزود: در این هفت ماه مدرسه یک جایگاه دیگری پیدا کرده است. همه دیدند وقتی کنار خانه مدرسه نباشد چه مشکلاتی ایجاد می شود. ما به دنبال مبارزه با انواع مشکلاتی هستیم که سلامت را تهدید می کند. وقتی اصول بهداشتی مثل رعایت فاصله ها، گروه بندی، دو نوبتی شدن، اجبار ماسک و شستشوی دست ها رعایت می شود مشکلی نیست.
روحانی خطاب به کادر آموزشی اظهار داشت: معلمین و مدیران مدارس سال جاری باید هم درس بدهند و از مدرسه مراقبت کنند هم باید مواظب سلامت بچه ها باشند و مهارت های آموزشی آنها را تقویت نمایند. امیدوار هستیم این اتفاقات به بهترین وجه پیش برود. حالا امکان دارد خانواده ای نگران باشد. ما باید نگرانی آنها را حل نماییم. صدا و سیما با دوربین به مدرسه بروند و نشان دهند که امور بهداشتی رعایت می شود. ما نمی خواهیم مردم در اضطراب و استرس باشند. حالا فرض کنید خانواده ای می خواهد یک سال فرزندش در خانه بماند. خب ما که به آنها دستبند نمی زنیم که حتما به مدرسه بروند؛ ما به مردم می گوییم مدرسه آماده است، اگر بیماری داشتید یا اعضای خانواده تان به کرونا مبتلا شد شما هم در قرنطینه بمانید.
رئیس جمهور در پاسخ به کسانی که می گفتند سال تحصیلی جدید را از راه آموزش های مجازی باید پی گرفت، اظهار داشت: تعلیم و تربیت فقط درس خواندن نیست، مدرسه فقط علم نیست، مهارت هم در مدرسه آموزش داده می شود. مدرسه یک محیط است که آن محیط را از راه نرم افزار نمی توانیم به خانه بیاوریم. راه درست و صحیح انتخاب شده و با این وضعیت باید پیش برویم. سلامت فرزندان ما اولویت اول ماست اما سلامتی که در آن آموزش و تربیت هم باشد. خانواده ها نباید دغدغه داشته باشند چون که من می دانم معلمین به خوبی حواسشان به بچه ها هست.
روحانی در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: ما در مقطعی گفتیم کسب و کارها باز نشوند اما بر مبنای آمار امروز ۷۰ درصد کسب و کارها اصول بهداشتی را رعایت می کنند. عده ای می گفتند ادارات تعطیل شوند و تعطیل بمانند و کسی به اداره، کارخانه، مدرسه و دیگر مکان ها رفت و آمد نکند اما بر مبنای آمار وزارت بهداشت در کسب و کارها ۷۰ درصد، در ادارات ۸۰ درصد و در بانک ها نزدیک به ۸۰ درصد اصول بهداشتی رعایت می شود و ما منتظر آمار مدارس هم خواهیم بود.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه ویروس کرونا شکست خواهد خورد، اظهار داشت: ما با یک ویروس خطرناک مواجه هستیم. این ویروس بشریت و علم را از پای در نمی آورد و در نهایت ما پیروز می شویم. درست است ما قدرت لایتناهی نیستیم و توانمان محدود است اما در عین حال محکوم به فنا هم نیستیم. ما ایستادگی می نماییم، خداوند و ادیان می گویند باید در مقابل این ویروس بایستیم. حتما یک روز این ویروس واکسن خواهد داشت و نقل و انتقالات و گردشگری و سفر به رونق خود باز می گردد.
روحانی خطاب به مردم ایران اظهار داشت: امکان دارد این سخن من دردناک باشد اما ما در این هفت ماه سختی که از ویروس کرونا و تحریم داشته ایم، هیچ کس به کمک ما نیامد. آمریکا که شرورتر از این حرف ها است، نیامد بگوید تا زمانی که کرونا هست تحریم ها را بردارم، اگر یک جو عقل داشت و به تاریخ خودش می اندیشید این کار را می کرد اما در این هفت ماه تحریم های جدید را هم بر ما تحمیل کرد.
وی اضافه کرد: آنهایی هم که دوست ما بودند کمک مان نکردند، نگفتند در این زمان که آمریکا ما را تحریم کرده و کرونا هم هست فشار آمریکا را تحمل کنند و به کمک مان بیایند.
روحانی تصریح کرد: ما در این هفت ما فهمیدیم باید روی پای خود بایستیم و همه امور را باید خودمان انجام دهیم. کار بسیار عظیم و بزرگی بود. معجزه ملت ایران این است که در سه ماه اول که خیلی از کسب و کارها بسته بود رشد اقتصادی منفی ۱.۷ داشته است. در صورتی که در دنیا رشد اقتصادی منفی ۱۵ و ۱۰ هم وجود داشته است.
وی در انتها اظهار داشت: درست است که فشار بر پرستاران و پزشکان ما زیاد است اما ضد انقلاب مدام می گوید کادر درمان ما خسته وناتوان است؛ ناتوانی آنها دروغ است. درست است که ما باید فشار را از روی کادر درمان برداریم اما اینکه ضد انقلاب می گویند کار کادر درمان ما تمام شده درست نیست. ما به منظور زندگی مردم همه تلاش خویش را به کار می گیریم. مردم ما ایستادگی خویش را نشان دادند و ان شاءالله پیروز خواهیم شد.1399/06/15
15:21:35
5.0 / 5
1994
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , دوربین , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته