رئیس فراكسیون اقتصاد دانش بنیان:

طرح جهش تولید دانش بنیان آماده ارائه به صحن مجلس است

طرح جهش تولید دانش بنیان آماده ارائه به صحن مجلس است به گزارش مداربسته رئیس فراكسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روز گذشته كلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در كمیسیون تخصصی مصوب شد و این طرح درحال نهایی شدن و آماده ارائه به صحن علنی است.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، سید محسن دهنوی امروز پس از ظهر در هجدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترینهای پارک فناوری پردیس که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری انجام شد با اعلان اینکه زیست بوم اقتصاد دانش بنیان کشور دوران تاسیس خودرا گذارنده است، بیان کرد: حالا در مقطعی هستیم که با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان فعالیت می نمایند.
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه همین طور شرکتهای زیادی هستند که زیر مجموعه زیست بوم اقتصاد دانش بنیان همچون حوزه آی تی فعالیت می نمایند، اشاره کرد: این زیست بوم در مقطعی است که می تواند نقش های جدیدی ایفا کند.
نماینده مردم تهران با اعلان اینکه طرح جهش تولید دانش بنیان در ۳۳ بند در زمینه بیمه، مالیات، تامین اجتماعی، حضور دانش بنیان ها در مناقصات و... تهیه و تدوین شده است، اضافه کرد: روز گذشته کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی مصوب شد و این طرح درحال نهایی شدن و آماده ارائه به صحن علنی مجلس است.
دهنوی عنوان کرد: در این طرح ۱۰۵ مورد از مسائل و مشکلات دانش بنیانها را شناسایی کردیم و موانعی که مانع جهش تولید می شد را مورد بررسی قرار دادیم؛ اگر این طرح در صحن علنی مجلس تایید و مصوب شود زیرساخت مراحل قانونی زیست بوم اقتصاد دانش بنیان کشور فراهم خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه پارک فناوری پردیس نماینده و پیشرونده سایر پارک های فناوری کشور است اظهار داشت: ما توقع داریم این پارک، موانع قانونی و زیر ساخت ها و پشتیبانی که پارک ها نیاز دارند را پیگیری کنند؛ ما نیز در مجلس شورای اسلامی آماده همکاری برای این منظور هستیم.
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اوضاع شهرک های صنعتی و صنعت کشور خوب نیست و متاسفانه با وجود فعالیت ۴۵ هزار واحد تولیدی و صنعتی، ۲۱ درصد آنها فعالیتی ندارند و راکد هستند؛ همین طور ۲۵درصد آنها نیمه فعال می باشند و ۳۰درصد آنها نیز زیر ۵۰ درصد کار می کنند.
دهنوی با اعلان اینکه می بایست چاره ای جهت استفاده از ظرفیت های تعطیلی و استفاده مجدد از ظرفیت های ارائه شود، بیان کرد: در اصل جوانان زیست بوم دانش بنیان کشور می توانند راهکارهایی دراین زمینه عرضه کنند.
وی با اعلان اینکه این اقدام نیاز به زیرساختی ندارد اما نیاز به پلت فرم دارد، بیان کرد: وزارت صنعت آمادگی دارد که زیرساخت شهرک های صنعتی را در اختیار زیست بوم دانش بنیان قرار دهد.


منبع:

1399/06/18
11:00:07
5.0 / 5
2098
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته