در جلسه هیات وزیران انجام شد

تعیین نماینده و اعلام نظر دولت درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس

تعیین نماینده و اعلام نظر دولت درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس مداربسته: هیات دولت با هدف پاسخگویی به مطالبات جدی عشایر و بمنظور تعیین تكلیف حق عرفی به وجود آمده برای عشایر ساكن در محدوده اراضی شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان، با اختصاص قسمتی از اراضی شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان برای ساماندهی عشایر موافقت نمود.


به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، سازمان خصوصی‏ سازی مکلف شد مساحت ۴۲۶۲ هکتار از اراضی شرکت یاد شده را مطابق محدوده و مختصات جغرافیایی مشخص شده، از اراضی و املاک شرکت، تفکیک و به وزارت جهاد کشاورزی منتقل و تحویل نماید.
هیات وزیران همین طور وزارت جهاد کشاورزی را موظف کرد با همکاری و مشارکت استانداری اردبیل کلیه حقوق ادعایی بهره برداران عرفی، عشایر و سایر اشخاص واجد شرایط را در قالب قوانین و مقررات و دستورالعمل­ های مربوط منحصراً از محل اراضی موصوف تامین و تعیین تکلیف نماید، به نحوی که سایر اراضی متعلق به شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از هر گونه ادعا و تعرض از حیث اجرای مصوبه صدرالذکر مصون باشد.
اختصاص اعتبار برای بازسازی بخش های خسارت دیده از سیل به زیرساخت­های نیروهای مسلح
با تصویب هیات دولت، تا مبلغ2 هزار میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه ای برای بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از سیل به زیرساخت های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت.
همچنین دستگاه های ذیربط موظف شدند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال نموده و سازمان مدیریت بحران کشور نیز گزارش عملکرد این تصویب نامه را هر سه ماه یک دفعه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه نماید.
ارجاع بعضی از اختلافات در قراردادهای طرح های عمرانی دستگاه های اجرایی با پیمانکاران به شورای عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور
با تصویب هیات وزیران و در امتداد اصل (۱۳۹) قانون اساسی، اختلاف های ناشی از اجرا یا تفسیر قراردادهای مربوط به تعداد ۲۵ طرح عمرانی دستگاه های اجرایی با پیمانکاران و مشاوران برای داوری به شورای عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور باتوجه به تعیین شورای مذکور بعنوان مرجع داوری، ارجاع شد.
تعیین رئیس و عضو هیات عالی نظارت بر سازمان حسابرسی
با تصویب هیات دولت و در اجرای تبصره ماده (۲۲) قانون اساسنامه سازمان حسابرسی - مصوب ۱۳۶۲-، آقایان محمدقیسم عثمانی و سیداکبر موسوی داور به ترتیب بعنوان رئیس و عضو هیات عالی نظارت بر سازمان حسابرسی تعیین شدند.
تعیین نماینده و اعلام نظر دولت درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس
هیات وزیران در ادامه جلسه، ضمن اعلام نظر درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خودرا برای پیگیری طرح های مربوط تعیین کرد.
تصویب لایحه اصلاح ماده (۴) قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت
هیات دولت با هدف پیشبرد اهداف و ماموریت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در امتداد حمایت و توسعه ظرفیت های فرهنگی و هنری کشور و لزوم گسترش سرانه فضاهای فرهنگی، لایحه اصلاح ماده (۴) قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت را مصوب نمود تا در مجلس شورای اسلامی به تصویب نهایی برسد.
به سبب اصلاحیه فوق، در ماده (۴) قانون یاد شده، عبارت «وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه های عمومی کشور» جایگزین عبارت «سازمان میراث فرهنگی کشور» شد.
منبع:

1399/06/20
23:02:10
5.0 / 5
1993
تگهای خبر: دستگاه , شركت , عمومی , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته