چاپ سه بعدی محصولات الكترونیك ممكن می شود

چاپ سه بعدی محصولات الكترونیك ممكن می شود به گزارش مداربسته محققان ژاپنی برای نخستین بار توانستند یك محصول تركیبی دارای پلاستیك و فلزات را به صورت هیبریدی با چاپگر سه بعدی طراحی و تولید كنند تا ساخت محصولات الكترونیكی به این شیوه ممكن شود.به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، معمولاً چاپگرهای سه بعدی می توانند تولیدات خویش را با استفاده از تنها یک ماده تهیه و عرضه کنند. اما برای نخستین بار استفاده از دو ماده به صورت همزمان برای ساخت و عرضه ماده ای با چاپگر سه بعدی ممکن شده است.
پلاستیک و فلز دو ماده ای هستند که پژوهشگران ژاپنی با ترکیب آن مواد هیبریدی مختلفی را تولید کرده اند. این موفقیت راه را برای تولید محصولات الکترونیک با استفاده از چاپگرهای سه بعدی هموار می سازد. چونکه بخش عمده ای از گوشیها، تبلت ها، کامپیوتر ها و غیره را پلاستیک و فلزات می سازند.
فناوری مورد استفاده محققان ژاپنی پوشاندن اقلام پلاستیکی با فلزات و بالعکس را ممکن می سازد. همینطور از این طریق می توان مواد پلاستیکی ترکیب شده با فلزات را با پالادیم پوشاند که نتیجه آن افزایش استقامت و مقاومت پلاستیک است. استفاده از این روش صدمه ای به پلاستیک نمی رساند و سبب خوردگی و سست شدن آن نمی گردد.
برای تولید و چاپ سه بعدی مواد ترکیبی به این شیوه از دو نازل استفاده می شود که یکی پلاستیک ذوب شده را همراه با پالادیم و دیگری فلز ذوب شده را برای تولید ماده نهایی خارج می کند.

1399/07/17
13:51:28
5.0 / 5
1860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته