معاون پژوهشی وزارت علوم تاكید كرد؛

توسعه مراكز رشد در شهرستانها رسالت مهم پارك های جامع استانی

توسعه مراكز رشد در شهرستانها رسالت مهم پارك های جامع استانی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تشکیل، تقویت و توسعه مراکز رشد و نوآوری در شهرستان ها را مهم ترین رسالت پارک های جامع استانی دانست.به گزارش مداربسته به نقل از وزارت علوم، غلامحسین رحیمی در نشست رؤسای پارک های علم و فناوری که در محل پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی برگزار شد، اظهار داشت: مهم ترین رسالت پارک های جامع استانی اهتمام به تشکیل و تقویت و توسعه مراکز رشد و نوآوری در شهرستان های مختلف یک استان است. این پروسه می تواند به جوانان تحصیل کرده شهرستان ها کمک شایانی در کسب وکارهایشان کند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اشاره کرد: مراکز رشد جوانه هایی هستند که از دل آنها مهم ترین شرکت های فناوری کشور بیرون می آید.
وی در ادامه با اشاره به اثر اجتماعی پارک های علم و فناوری اضافه کرد: یکی از پرسش های اساسی این است که اثر اجتماعی پارک ها چیست؟ اگر ما بگوییم که پارک های علم و فناوری، نهادهایی هستند که میزبان تعدادی شرکت هستند، اصلاً مزیت بزرگی محسوب نمی گردد. امروزه نزدیک به یک سوم شرکت های دانش بنیان ما در پارک ها مستقر هستند که این عدد بزرگی نیست.
رحیمی درباره اثربخشی پارک های علم و فناوری اشاره کرد: اگر بخواهیم اثربخشی پارک های علم و فناوری را ببینیم، باید بپرسیم چقدر توانستند شرکت هایی که در بطن خود پرورش داده اند را تحویل جامعه دهند، یعنی چند شرکت در استان به اصطلاح دانش آموخته این پارک ها هستند
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تشکیل، تقویت و توسعه مراکز رشد و نوآوری در شهرستان ها را مهم ترین رسالت پارک های جامع استانی دانست و اضافه کرد: پارک های علم و فناوری در سراسر کشور یکسان توسعه پیدا نکرده اند و رویدادهای فناورانه نامتوازن است و تقریباً برابر نیست.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در آخر اضافه کرد: خوشبختانه تعدادی از پارک های علم و فناوری شهرستان ها توجه زیادی به حوزه فرهنگ و هنر دارند و پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی هم بطور ویژه در این عرصه فعالیت می کند که بستری بسیار پول ساز است.

1399/10/26
23:01:26
0.0 / 5
983
تگهای خبر: دانش بنیان , شركت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته