فناوری نانو از نقاشی های هنری محافظت می كند

فناوری نانو از نقاشی های هنری محافظت می كند پژوهشگران با تولید نانوماده ای که می توان آنرا روی نقاشی های دیواری اسپری کرد، موفق شدند این آثار هنری را در مقابل پرتو فرابنفش و زوال ساختاری محافظت کنند.


به گزارش روز یکشنبه ستاد توسعه فناوری نانو، اعضای یک تیم تحقیقاتی برای حفاظت از آثار هنری، ایده نانویی را اجرا کردند. آنها نانوموادی را ساختند که می توان از آن برای محافظت از نقاشی های دیواری بهره برد.
لی ژوانهوا،، استاد دانشکده علوم ومهندسی مواد در دانشگاه پلی تکنیک نورث وسترن در آمریکا، درباب این دستاورد اظهار داشت: فناوری نانو، مواد غیرآلی موجود در نقاشی های دیواری را به ذرات کوچک تجزیه می کند.
ژوانهوا اظهار داشت: این ایده در کوشش برای محافظت از نقاشی ها به کار می رود. اسپری هیدروکسید کلسیم در جلو و پشت نقاشی های دیواری برای تقویت آنها، نخستین بار توسط کارشناسان آثار فرهنگی ایتالیا در سال ۲۰۰۰ پیشنهاد شد، اما به کارگیری این پروسه دشوار بود.
وی بیان کرد: با وجود این، از آنجائیکه نقاشی های دیواری چینی با نقاشی های دیواری در کشورهای غربی متفاوت می باشد، استفاده از روش هایی که در غرب برای حفاظت از نقاشی های دیواری استفاده می شود، غیرمسئولانه است.
در سال ۲۰۱۶، لی و همکارانش برای تولید ماده جدیدی برای محافظت از نقاشی های دیواری پروژه ای را شروع کردند.
فقط در مدت دو سال، این تیم ایده استفاده از نقاط کوانتومی گرافنی جوش خورده با هیدروکسید کلسیم را یافتند. نقاط کوانتومی در حقیقت نانوذراتی هستند که به سبب خواص استثنایی آنها، مواد جدیدی برای کاربردهای زیستی، اپتوالکترونیک، انرژی و محیطی محسوب می شوند.
ژوانهوا اظهار داشت: باتوجه به اثر تقویت کننده نقاط کوانتومی، نانو مواد هیدروکسید کلسیم کاملاً کربناتیزه شدند که برای محافظت از نقاشی های دیواری بسیار مهمست.
نتایج این مطالعه نشان داد که نانوذرات دارای اندازه یکنواخت حدود ۸۰ نانومتر، چسبندگی شدید به رنگدانه ها در نقاشی های دیواری داشته و توانایی مقاومت در مقابل پرتو فرابنفش را در نقاشی به وجود می آورند.
وی اظهار داشت: خبر خوب این است که تعداد بیشتری از مجموعه ها، مانند مجموعه هایی که در موزه ها و معابد Shaanxi قرار دارند، می خواهند از این مواد برای محافظت از نقاشی های دیواری خود استفاده کنند. تحقیق و تولید مواد جدید بیشتر برای محافظت از نقاشی های دیواری و گسترش کاربرد این مواد ادامه خواهد یافت.


1399/11/13
14:50:12
0.0 / 5
992
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته