در گزارش مداربسته عنوان شد؛

دومین واكسن كرونای نوتركیب در آستانه فاز انسانی

دومین واكسن كرونای نوتركیب در آستانه فاز انسانی مدیر پروژه واکسن سازی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه واکسن نوترکیب ستاد اجرایی درحال بررسی در وزارت بهداشت است، اظهار داشت: این واکسن از بقیه پلت فرم ها پیشرفت بیشتری دارد.دکتر حسن جلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تولید انبوه واکسن کرونا، یکی از گلوگاه های جدی برای تولید واکسن کرونا است، اظهار نمود: ازاین رو خط تولید یک تا دو میلیون دوز واکسن کرونا مبتنی بر پلت فرم ویروس کشته شده (کوویران) در ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی ضمن اشاره به فاز سوم برنامه های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در جهت توسعه خط تولید واکسن کرونا اضافه کرد: این خط تولید مقرر است تا ۱۰ میلیون دوز واکسن کرونا افزایش پیدا کند.
واکسن نوترکیب آماده تست بالینی
جلیلی درباره پلت فرم های تولید واکسن توسط ستاد اجرایی امام و مؤسسه برکت اظهار داشت: مؤسسه برکت در زمینه تولید واکسن کرونامبتنی بر پلت فرم های «Inactivated»، «DNA»، «Subunit»، «Recombinant»، «mRNA»، «سلول بنیادی» فعالیت می کند.
وی با اشاره به اینکه از این میان تنها پلت فرم ویروس کشته شده به فاز اول انسانی راه یافته است، اظهار داشت: واکسن کرونا مبتنی بر «Recombinant» یا نوترکیب از بقیه پیشرفت بهتری داشته و ظرف چند ماه آینده وارد فاز انسانی می شود. این واکسن در حال آماده سازی مستندهای مربوطه برای دریافت مجوز از وزارت بهداشت است.
مدیر پروژه واکسن سازی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در مورد برنامه ها برای تزریق چه میزان دوز واکسن و تعداد افراد در مرحله تست بالینی اظهار داشت: هنوز در این خصوص نمی توان با قطعیت مشخص کرد اما با تحویل مدارک طی چند هفته آینده به وزارت بهداشت برای صدور مجوز انسانی درخواست می دهیم.

1399/11/27
14:31:41
0.0 / 5
686
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته