معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم:

دانشگاه ها و پارك های علم و فناوری باید ساختارمند باشند

دانشگاه ها و پارك های علم و فناوری باید ساختارمند باشند به گزارش مداربسته معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: پیوند پارک های علم و فناوری با دانشگاه ها و مجموعه های صنعتی باید مستحکم باشد؛ در واقع بیشتر پارک های علم و فناوری برآمده از دانشگاه هستند بنابراین پارک و دانشگاه، باید ساختارمند باشند.به گزارش روز چهارشنبه وزارت علوم، غلامحسین رحیمی شعرباف در نشست روسای پارک های علم و فناوری با تکیه بر لزوم توسعه کیفی پارک های علم و فناوری، اضافه کرد: از هر حرکتی برای توسعه فناوری شرکتهای دانش بنیان استقبال می شود.

وی با اشاره به اینکه سیاست وزارت علوم این است که توسعه کمی پارک های علم و فناوری همراه با توسعه کیفی باشد، عنوان کرد: پارک های علم و فناوری در استان ها، ظرفیتی ملی محسوب می شوند. البته بعضی از دانشگاه ها پارک های علم و فناوری در رابطه با خودشان را دارند که ظرفیت بسیار خوبی در تجاری سازی دستاوردهای علمی در کنار پارک های مستقر در استان ها را فراهم نموده است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، بیان نمود: معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی همکاری خوبی در زمینه توسعه مراکز با وزارت علوم داشت. همینطور تاسیس مراکز رشد فعال، یکی از مهم ترین رسالت های پارک های استانی است. در واقع پارک های استانی، فرمانداران و مراکز آموزش عالی سه مولفه اصلی تاسیس مراکز رشد هستند.

رحیمی افزود: باید از هر اقدامی برای توسعه فناوری دانش بنیان استفاده نماییم. در واقع از هر برنامه ای که باعث توسعه زیست بوم فناوری شود با محوریت حل مشکلات جامعه حمایت خواهیم کرد. توسعه فناوری، با لحاظ کردن ظرفیت ها می تواند بدون محدودیت گسترش یابد، این در شرایطی است که نمی توانیم دانش آموختگان را به صورت محدود به جامعه تحویل دهیم.

وی تصریح کرد: بیشتر ظرفیت های وزارت علوم در حوزه فناوری، بالقوه است. در واقع مراکز رشد می توانند به جوان هایی که دارای ایده فناوری هستند، کمک کنند تا ظرفیت های بالقوه آنها بالفعل شود و شهرستان هایی که ظرفیت جمعیتی و اقتصادی حداقلی دارند با ایجاد مراکز رشد، توسعه بیشتری داشته باشند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، با اشاره به اینکه باید با واحدها و شرکتهای فناور، با تسامح و تساهل برخورد نماییم، اضافه کرد: این شرکت ها باید در حوزه فناوری، در سطح ملی فعالیت کنند تا بتوانیم تسهیلاتی به آن ارائه دهیم. شرکتهای فناور باید در هر سال، ارزش افزوده علمی جدیدی برای ارائه داشته باشند.

رحیمی تصریح کرد: روسای پارک های علم و فناوری باید ظرفیت های ارزیابی فنی خویش را تقویت نمایند تا توانایی پاسخ گویی دقیق به دانش پژوهان و پژوهشگران را داشته باشند.منبع:

1399/12/24
12:44:57
0.0 / 5
773
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته