در گزارش مداربسته عنوان شد؛

آشیانه ایرتاكسی ۲ ماه آتی آماده می شود

آشیانه ایرتاكسی ۲ ماه آتی آماده می شود مسئول گروه هوایی ستاد توسعه فناوری های فضایی معاونت علمی با اعلان اینکه قوانین، زیرساخت ها و سوخت ایرتاکسی در حال آماده سازی است، اظهار داشت: تا دو ماه آتی آشیانه ایرتاکسی آماده است.آرش خانباشی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه در حال رفع مشکلات بر سر راه هوانوردی عمومی هستیم، اظهار نمود: قسمتی از این هوانوردی عمومی مربوط به ایرتاکسی ها می شود که درصدد رفع مشکلات آن هستیم.
وی با اشاره به مشکلات این بخش از هوانوردی عمومی اظهار داشت: تدوین قوانین مربوط به هوانوردی، ایجاد زیرساخت ها و سوخت رسانی به هواپیماهای کوچک همچون چالش هایی هستند که باید جهت راه اندازی تاکسی های هوایی برطرف شوند.
مسئول گروه هوایی ستاد توسعه فناوری های فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری درباب قوانین و مقررات برای حمل و نقل عمومی اظهار داشت: حالا قوانینی در سازمان هواپیمای کشوری در حال تدوین است که پس از تأیید، اجرا می گردد.
خانباشی اشاره کرد: تمام شرکتهای متقاضی جهت راه اندازی حمل و نقل عمومی می بایست از این کانال وارد شوند تا بتوانیم بعنوان مثال از ایرتاکسی ها یا هواپیماهای کوچک استفاده نمائیم.
وی با تاکید بر اینکه یک الی دو ماه زمان می برد که این قانون منتشر شود، اظهار داشت: تمام شرکتهای متقاضی از این فیلتر رد می شوند تا هوانوردی عمومی را داشته باشیم.
خانباشی با اعلان اینکه قسمتی از هوانوردی عمومی به جابجایی مسافر ارتباط دارد، اظهار داشت: تورهای هوایی، آمبولانس هوایی و… از هوانوردی عمومی محسوب می شوند که هم اکنون نیاز به قانون در این عرصه احساس می شود و در حال تدوین است.
وی با اشاره به ایجاد زیرساخت در زمینه هوانوردی عمومی اظهار داشت: این چالش نیز در حال بررسی است که بتوانیم با زیرساخت های قوی حمل و نقل عمومی داشته باشیم.
مسئول گروه هوایی ستاد توسعه فناوری های فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری افزود: هم اکنون، شرکت فرودگاه ها آشیانه ای برای هواپیماهای کوچک در نظر گرفته که این آشیانه به هواپیماهایی کوچک خدمات و سرویس ارائه می کند.
به گفته وی، این آشیانه دوماه آینده افتتاح می شود.
وی با اشاره به مشکل سوخت هواپیماهای کوچک اظهار داشت: تامین سوخت هواپیماهای کوچک معمولاً با مشکل مواجه می باشد و به احتمال زیاد طی جلسه ای که این هفته با مدیران تامین کننده سوخت هواپیما و سایر مدیران داریم این مشکل را برطرف می نماییم.
وی اضافه کرد: قانونی برای توزیع سوخت هواپیماهای کوچک وجود ندارد؛ ما اهتمام می نماییم با این جلسات سازوکاری را برای توزیع سوخت هواپیماهای کوچک استخراج نماییم.
خانباشی اضافه کرد: بدین سبب این اقدامات را انجام می دهیم که ایرتاکسی ها نمایشی افتتاح نشود و بطور واقعی با ایجاد زیرساخت ها و قوانین رونمایی شود و مورد استفاده قرار بگیرد.
وی با اعلان اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد فرودگاه ها این زیرساخت را دارند، اظهار داشت: اما نیاز است ترمینال بخصوصی داشته باشیم که ترددها بصورت جداگانه از هواپیماهای بزرگ صورت بگیرد.
به گفته وی، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، شرکت نفت دراین زمینه با یکدیگر تعامل دارند و معاونت علمی و فناوری نقش هماهنگ کننده بین این سازمان ها را ایفا می کند.
مسئول گروه هوایی ستاد توسعه فناوری های فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری با اشاره به این حمایت های معنوی معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: حمایت های معنوی معاونت علمی نقش تسهیل گری دراین زمینه دارد.

1400/01/31
13:05:54
5.0 / 5
447
تگهای خبر: خدمات , سرویس , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته