دبیر ستاد توسعه زیست فناوری:

واردات با نوآوری و فناوری كنترل می شود

واردات با نوآوری و فناوری كنترل می شود دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار داشت: با نوآوری و فناوری مساله واردات قابل کنترل است که این مساله باید به مساله راهبردی تبدیل گردد.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری، دکتر مصطفی قانعی با اعلان اینکه ایران این قدرت را دارد که زیست فناوری را به دیپلماسی تبدیل کند، اضافه کرد: برای کنترل واردات با فناوری و نوآوری صندوقی با بودجه ۹۰ میلیارد تومانی بوجود آمد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همین طور اشاره کرد: کاهش واردات باید دغدغه وزرای دولت شود. در این صورت توجه به نوآوری و فناوری افزایش می یابد.
قانعی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تنها حوزه ای که فاصله غنی و فقیر را کم می کند، عدالت اجتماعی را بالا می برد و طراز کشور را در سطح بین المللی افزایش می دهد، حوزه زیست فناوری است.
وی اظهار داشت: زیست فناوری اگر در حوزه سلامت و اقتصاد نقش داشته باشد، در دهه آینده در امنیت ملی نقش مهمی ایفا خواهدنمود. بعد از کرونا این تفکر به وجود آمد که ممکنست در آینده حملات ویروسی و میکروبی صورت گیرد و این حوزه در این شرایط نقش برجسته ای خواهد داشت.

1400/02/01
21:39:08
5.0 / 5
512
تگهای خبر: امنیت , صندوق , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته