سیاركی به بزرگی برج ایفل از كنار زمین عبور می كند

سیاركی به بزرگی برج ایفل از كنار زمین عبور می كند مداربسته: سیارکی به بزرگی برج ایفل روز سه شنبه (اول ژوئن- 11 خرداد) از نزدیکی زمین عبور می کند.


به گزارش روز یکشنبه پایگاه اینترنتی نیوز ویک، این سنگ فضاپیمای بزرگ که به ۲۰۲۱ KT۱ مشهور است، در تاریخ ۱ ژوئن (۱۱ خرداد) حدود ساعت ۱۰ و ۲۴ دقیقه بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی به سیاره زمین نزدیک می شود.
در اصطلاح کیهانی، کلمه «نزدیک» نسبی است. بااینکه ناسا این گذر را در جدول داده های «عبور نزدیک» خود قرار داده است، اما در حقیقت این سیارک با فاصله حدود ۴.۵ میلیون مایلی از نزدیکی زمین عبور می کند. این فاصله در حقیقت ۱۹ برابر فاصله میان زمین و ماه است.
تصور می شود که این سیارک به اندازه کافی بزرگ است و با سرعت حدود ۴۰ هزار مایل در ساعت که حدودا ۲۰ برابر سریعتر از سرعت یک گلوله تفنگ است از نزدیکی زمین عبور کند.
ناسا قطر این سیارک را که ۲۰۲۱ KT۱ نام دارد میان ۴۹۲ فوت و ۱۰۸۲ فوت ارزیابی کرده است که به اندازه حدود طول سه زمین فوتبال است.
عبور این سیارک از نزدیکی زمین هیچ خطری برای سیاره ما ندارد.
در برآورد بالاتر، این بدان معناست که سنگ فضایی به اندازه طول سه زمین فوتبال NFL کنار هم عرض خواهد داشت. این سیارک به آسانی از کنار سیاره ما عبور می کند. با این وجود ناسا سیارک ۲۰۲۱ KT۱ را در رده «سیارک های بالقوه خطرناک» قرار داده است.منبع:

1400/03/10
22:55:36
5.0 / 5
401
تگهای خبر: اینترنت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته